W każdy piątek Wielkiego Postu

W pierwszym w tym roku wielkopostnym nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Kalwarii Wejherowskiej uczestniczyło ok. dwa tysiące wiernych. Nabożeństwo poprowadził o. Daniel Szustak, gwardian klasztoru ojców Franciszkanów w Wejherowie, który przypomniał, że Mękę Chrystusa przeżywamy w Roku Wiary. – Spotykamy się na tych wzgórzach w czasach wyjątkowych. Chcemy dzisiaj podczas przeżywania męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa dziękować Bożej Opatrzności za pontyfikat papieża Benedykta XVI, a jednocześnie prosić o wybór nowego papieża – mówił ojciec Szustak. – Jako, kustosz tego miejsca cieszę się z waszej obecności i pragnę podziękować za świadectwo waszej wiary.
Ojcowie Franciszkanie zapraszają na kolejne nabożeństwa Drogi Krzyżowej na Kalwarii, które rozpoczynają się w każdy piątek o godz. 15.00 mszą św. w kościele św. Anny. w intencji pielgrzymów. Ok. godz. 16.00 następuje wyjście na Kalwarię.
Z inicjatywy prezydenta Wejherowa, po zakończeniu nabożenstwa można wrócić do domu na terene miasta autobusem MZK.

Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie informuje, że w każdy piątek Wielkiego Postu 2013 roku po zakończeniu uroczystości na Kalwarii Wejherowskiej, podstawiane są autobusy, umożliwiające powroty do domów.
Przy kotłowni OPEC. ok. godz. 17.30 podstawione będą:
1. Autobus z oznakowaniem linii nr 2, który będzie jechał trasa do „Szpitala”.
2. Autobus z oznakowaniem linii nr 3, który będzie jechał trasą do pętli „Odrębna”.
Odjazdy beda się odbywały po zajęciu miejsc przez pasażerów.
Do korzystania z tego dodatkowego przewozu zapraszamy w szczególności osoby starsze uczestniczące w uroczystościach Drogi Krzyżowej oraz osoby niepełnosprawne i matki z małymi dziećmi.
Dodatkowe informacje o przewozie pasażerów u dyspozytora MZK, pod nr tel. 58 572 29 33.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.