Zagrali dla chorych

Z okazji Światowego Dnia Chorych, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie zainicjowała akcję na rzecz Hospicjum Domowego im. św. Judy Tadeusza. Podobnie jak w ub. roku, w auli Gimnazjum nr 1 wystawiono przedstawienie. Tym razem był to „Karnawał” Piotra Schmandta. Zagrali w nim amatorzy (m.in. osoby znane w mieście), którzy świetnie poradzili sobie na scenie. Dochód przeznaczono dla hospicjum.

U góry: Jolanta Rożyńska, dyrektor WCK dziękuje aktorom. Od lewej: Marcin Drewa, Bogdan Tokłowicz, Olga Tomaszewska i Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, która również przedstawienie wyreżyserowała.   U dołu: Waldemar Czaja i Wojciech Rybakowski oraz bard Marcin Skrzypczak.
U góry: Jolanta Rożyńska, dyrektor WCK dziękuje aktorom. Od lewej: Marcin Drewa, Bogdan Tokłowicz, Olga Tomaszewska i Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, która również przedstawienie wyreżyserowała. U dołu: Waldemar Czaja i Wojciech Rybakowski oraz bard Marcin Skrzypczak.

Jako narrator wystąpił zastępca prezydenta Bogdan Tokłowicz, a w pozostałych rolach Olga Tomaszewska (dyrektor SP nr 9), Ewelina Magdziarczyk-Plebanek (reżyser spektaklu), Waldemar Czaja (zastępca dyr. WCK), Wojciech Rybakowski (radny, szef Misterników Kaszubskich) oraz Marcin Drewa. Uzupełnieniem spektaklu, nawiązującym do niego tematycznie, był występ barda Marcina Skrzypczaka.
Dyrektor biblioteki Danuta Balcerowicz wyjaśniła przed spektaklem, że akcję charytatywną zainspirowała zbieżność dat śmierci patrona biblioteki Aleksandra Majkowskiego i Światowego Dnia Chorych.
W ramach pomocy dla hospicjum biblioteka rozprowadza płyty ze słuchowiskami, nagranymi przy udziale wejherowskich społeczników.


Na płytach znalazły się utwory: „Karnawał Piotra Schmandta, „Rzeka” Daniela Odiji oraz „Bajka o zbójcy Czorlińskim” wg Aleksandra Majkowskiego.

Na widowni zasiadł m.in. autor „Karnawału” Piotr Schmandt (w środku, w okularach).
Na widowni zasiadł m.in. autor „Karnawału” Piotr Schmandt (w środku, w okularach).

Do końca lutego w bibliotece i w ratuszu można nabyć płyty CD z nagraniami słuchowisk w zamian za dobrowolne datki na rzecz hospicjum.

MD.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.