Powiatowy konkurs

Najmłodsi recytatorzy nagrodzeni

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyły się Powiatowe Eliminacje XXXVI Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej i Poezji Śpiewanej w Wejherowie, w którym udział wzięło 69 uczestników.

Na szczeblu wojewódzkim powiat wejherowski reprezentować będą następujący laureaci: Wojciech Grzywacz z SP nr 6 w Rumi, Zbigniew Trusewicz z SP nr 6 w Wejherowie, Dominika Gesek z SP nr 4 w Rumi, Ewelina Socha z SP nr 2 w Luzinie.
Organizatorem konkursu jest Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie, we współpracy z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, natomiast fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Wejherowie.
W jury konkursu zasiadły aktorki: Beata Buczek-Żarnecka – przewodnicząca jury, Anna Kociarz i Agnieszka Skawińska.
Nagrody i dyplomy wręczył laureatom wicestarosta wejherowski Jacek Thiel oraz Mariola Błaszczuk, wicedyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.
Każdy z uczestników otrzymał od organizatora pamiątkowy gadżet.

 

Laureaci konkursu

Klasy I-III: I – Wojciech Grzywacz z SP nr 6 w Rumi, II – Filip Komorowski z SP nr 5 w Redzie, Eliza Mikucka z PZPOW w Wejherowie, III – Kacper Tumiński z SP nr 10 w Rumi. Wyróżnienia: Jakub Sołtys z SP w Gowinie, Jakub Dobrzeniecki z ZS-P w Strzebielinie, Antonina Stępień z SP w Bojanie.
Klasy IV-VI: I – Zbigniew Trusewicz z SP nr 6 w Wejherowie, II – Lena Węska z Samorz. SP w Bolszewie, III – Nikodem Rospondek z SP w Bojanie. Wyróżnienia: Marta Pranga z SP nr 5 w Wejherowie, Weronika Bladowska z SP nr 1 w Luzinie, Szymon Daroszewski z SP w Kielnie, Kornelia Krefta z SP w Gniewinie.
Klasy VII, VIII SP i III gimnazjum: I – Dominika Gesek z SP nr 4 w Rumi, II – Oliwia Plichta z SP w Bolszewie, III – Michał Bach z SP nr 10 w Rumi. Wyróżnienia: Sofia Gawrylak z SSP w Bolszewie, Zuzanna Felkner z SP nr 2 w Luzinie.
Poezja Śpiewana: I – Ewelina Socha z SP nr 2 w Luzinie, II – Adrianna Ropela z SP w Bożympolu Wielkim, III -Zofia Tartas z SP nr 2 w Redzie. Wyróżnienia: Aleksandra Pilarska z SP nr 8 w Wejherowie, Zoja Syguda z SP w Bojanie, Amelia Borowska z SP nr 9 w Rumi, Filip Hinc z SP Sióstr Salzejanek w Rumi.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.