Podaj dalej

Uczniowie z Gościcina uczą się tolerancji Solidarność.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gościcinie biorą aktywny udział w ogólnopolskim projekcie „Solidarność. Podaj dalej”. Jego celem jest kształtowanie u dzieci tolerancji, umiejętności dostrzegania krzywdy drugiego człowieka, niesienia pomocy, umiejętności współpracy z innymi, bez jakiejkolwiek dyskryminacji.

 

Na podstawie analizy fotografii, które są zamieszczone na pocztówkach, uczniowie uczą się dostrzegać pragnienia ludzi odnośnie otaczającego ich świata i przewidywać własną pomoc w realizacji tych marzeń.
Poprzez udział w warsztatach pisarskich, dzieci piszą kartki pocztowe do losowo wybranych osób. Ich treść dotyczy uczuć, które budzą w nich wspomniane fotografie poruszające ważne tematy, takie jak ekologia, imigracja, budowanie przyjaznych relacji między ludźmi z całego świata, uprzedzenia rasowe, poszanowanie obcej kultury, religii, szacunek do ludzi starszych, chorych, biednych.
Zdaniem nauczycieli udział w projekcie „Solidarność. Podaj dalej” jest ciekawym pomysłem na kształtowanie wśród dzieci tolerancji i życia w zgodzie z innymi, bez uprzedzeń.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.