Droga krzyżowa po kaszubsku

Na Kalwarii Wejherowskiej

W każdy piątek Wielkiego Postu w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Wejherowie odbywają się nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Jak co roku na Kalwarii Wejherowskiej odbędzie się Misterium Męki Pańskiej oraz Kaszubska Droga Krzyżowa

W piątki Wielkiego Postu ok. godz. 16.00 pielgrzymi wyruszają na Kalwarię. Mieszkańców Wejherowa, powiatu wejherowskiego i gości z innych części regionu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszają Ojcowie Franciszkanie z kustoszem Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Wejherowie, o. Danielem Szustakiem.
Już dziś opiekunowie Kalwarii oraz Misternicy Kaszubscy zapraszają również do udziału w MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ w Wielkim Tygodniu. Szczegóły na plakacie na stronie 13.
Zanim odbędą się uroczystości Misterium Męki Pańskiej, 12 kwietnia na Kalwarii Wejherowskiej, jak co roku odprawione zostanie nabożeństwo pod nazwą Kaszubska Droga Krzyżowa. W ramach rozważań, w tym roku czytane będą fragmenty książki Miłota ùkrziżowónô” (ukrzyżowana miłość) autorstwa dr Ludmiły Modzelewskiej.
Tuż po Kaszubskiej Drodze Krzyżowej, o godz. 18.00, w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaplanowano promocję zbioru rozważań pasyjnych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.