Ćwiczą razem od 15 lat

Kwadransowe grubasy

Od 15 lat funkcjonuje w Wejherowie Klub Kwadransowych Grubasów – jeden z kilkunastu w Polsce. Kluby wywodzą się z ogólnopolskiego ruchu, którego inspiracją był telewizyjny program „Kwadrans na kawę”, emitowany w latach 90. Jego członkinie nadal spotykają się, integrują i ćwiczą razem na basenie.

– Nasz Klub organizuje wspólne zajęcia na pływalni, gdzie ćwiczymy pod okiem instruktora – informuje Elżbieta Smolińska, szefowa wejherowskiego klubu. – Samemu dużo trudniej się zmobilizować, niż w grupie. Walczymy z nadwagą, ale również z cukrzycą, która dotyka niektórych z nas.
Panie spotykają się, organizują wycieczki, spotkania z dietetykami lub z kosmetyczką. Wyjeżdżają też na wspólne wczasy odchudzające, a z okazji jubileuszu świętowały razem 15 lat działalności. Ich gościem była redaktor Barbara Markowska z Warszawy, inicjatorka ruchu „kwadransowych grubasów”.
– Kiedyś było ich 500, a obecnie w Polsce działa zaledwie kilkanaście klubów kwadransowych grubasów, – powiedziała nam Barbara Markowska. – Nasz ruch był pierwszym w Polsce niekomercyjnym działaniem na rzecz zdrowego żywienia i zdrowego, aktywnego stylu życia. Mimo misyjnego charakteru programu, niestety został on zdjęty z anteny, a szkoda. Na szczęście pozostały nam znajomości, przyjaźnie, a to jest bezcenne. No i nadal są takie kluby, jak w Wejherowie, w których panuje wspaniała atmosfera.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.