Autobusami inaczej

Zmiany w Wejherowie, Redzie i Gościcinie

Na kilku liniach autobusowych, obsługiwanych przez Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo spółka z o.o. doszło w tych dniach do zmian, zarówno tras autobusów, jak i lokalizacji przystanków.

Zmiany związane są z inwestycjami drogowymi, prowadzonymi w Wejherowie na ulicy 12 Marca, na odcinku od ronda do ul. Myśliwskiej, a także z robotami drogowymi na ulicy Gdańskiej w Redzie, w rejonie dworca PKP.
Z kolei korekta rozkładu jazdy linii 12 w Gościcinie jest spowodowana poprawą bezpieczeństwa pasażerów, zwłaszcza uczniów tamtejszej szkoły.
O zmianach informują komunikaty MZK, skierowane do pasażerów autobusów miejskich.
Dodajmy, że w Redzie, z powodu zamknięcia ulicy Młyńskiej od 18 marca zmieniła się trasa linii nr 17 oraz przystanek początkowo-końcowy. Obecnie jest nim przystanek Reda Gdańska św. Wojciecha 01 w zatoce przy ul. Gdańskiej, w odległości około 150 metrów od wyjścia z tunelu.

O zmianach, związanych z zamknięciem fragmentu ulicy 12 Marca w Wejherowie informuje komunikat po lewej stronie.
MZK dodatkowo informuje, że w związku z zamknięciem przejazdu ulicą 12 Marca w Wejherowie i koniecznością zmian tras linii nr 2 i 16 od dnia 21.03.2019 r. przystanki: Judyckiego 01 oraz Judyckiego 02 zostały wyłączone z obsługi.
W związku z koniecznością zmiany trasy linii nr 2 przystanki: Wejherowo Myśliwska 01 oraz Myśliwska 02 zostały wyłączone z obsługi. Również w związku z zamknięciem przejazdu ulicą 12 Marca i koniecznością zmiany trasy linii nr 16 wyłączone z obsługi zostały przystanki: Wejherowo Płk. Dąbka 01 oraz Płk. Dąbka 01.

Szczegółowe informacje na temat tych i innych zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na przystankach autobusowych oraz na stronie internetowej MZK Wejherowo: mzkwejherowo.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.