Wielki Post

Droga krzyżowa na Kalwarii

– Boża Opatrzność skrzyżowała drogi naszego życia z wejherowskim Sanktuarium, kaszubską namiastką Ziemi Świetej, ubogaconą od przeszło 350 lat modlitwą setek tysięcy pątników. To miejsce było świętym dla naszych Ojców. To oni uczyli nas miłości do tego Sanktuarium.

Przypominał nam o tym św. Jan Paweł II w Gdyni i Sopocie i sam nas tego uczył – mówi o. Daniel Szustak OFM, kustosz Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Wejherowie. – Jako opiekunowie tego świętego miejsca serdecznie zapraszamy, w Jubileuszowym Roku 20. Rocznicy Koronacji Cudownego Obrazu, do naszego Sanktuarium. Modlimy się za was, ale nie zamiast was!

W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 15.00 w kościele św. Anny rozpoczyna się msza św. w intencji Pielgrzymów i uczczenie Relikwii Krzyża św., a ok. 16.00 następuje wyjście na Kalwarię.
Pierwszą w tym roku wielkopostną drogę krzyżową na Kalwarii (8 marca) sfotografował Zygmunt Pałasz.

Pierwsza Kaszubska N(m)ocna Droga Krzyżowa

Męska wspólnota Vera Virtu, działająca przy naszym wejherowskim Sanktuarium zaprasza na Nocną Drogę Krzyżową. Trasa ok. 47 km. Początek w piątek 5 kwietnia o godz. 20.00. Bliższe informacjena facebooku, stronie wspólnoty i Sanktuarium oraz plakatach.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.