Rozświetlone miasto

Po raz dziesiąty przeprowadzono i rozstrzygnięto w Wejherowie konkurs na najbardziej atrakcyjną dekorację świąteczną balkonu, okna lub ogrodu na terenie Wejherowa. Jak co roku komisja pod przewodnictwem radnej Teresy Patsidis miała trudne zadanie, ale ostatecznie przyznała osiem nagród i wyróżnień.

 

W skład komisji weszli pracownicy Urzędu Miasta: Stanisław Brzozowski, Gabriela Wańdoch, Tacjana Bielawa, Leszek Miś, Justyna Antczak i Jacek Thiel. Ogłoszenie wyników tej rywalizacji pod patronatem prezydenta Wejherowa było okazją do spotkania w reprezentacyjnej sali wejherowskiego ratusza.
Laureaci, czyli mieszkańcy miasta kolejno wypowiadali się zarówno na temat konkursu, jak i na temat estetyki miasta. Wszyscy zgodnie chwalili piękne iluminacje świąteczne, zamontowane na rynku, na deptaku oraz innych ulicach, które są dla nich dodatkową motywacją i impulsem do dekorowania balkonów lub otoczenia domów.
Niektórzy z nagrodzonych sugerowali prezydentowi różne rozwiązania na przyszłość, a także opowiadali o zachwytach gości, którzyprzyjeżdżają do Wejherowa na święta z kraju i zza granicy. Przybysze również są oczarowani dekoracjami w naszym mieście.

Prezydent Krzysztof Hildebrandt, który wręczał nagrody i wyróżnienia, podziękował zarówno za te opinie, ale przede wszystkim za wkład uczestników konkursu w upiększanie miasta.
– To dzięki państwa staraniom, nie tylko w centrum, ale również w innych częściach miasta panuje prawdziwa bożonarodzeniowa atmosfera, która pozwala jeszcze piękniej przeżywać okres świąteczno-noworoczny – powiedział prezydent.
Radna Teresa Patsidis, inicjatorka rywalizacji, również dziękowała jej uczestnikom, wyrażając nadzieję, że coraz więcej balkonów i ogrodów w mieście będzie przystrajanych w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
Niektórzy obiecali, że zachęcą sąsiadów do aktywności w tej dziedzinie.

AK

Nagrody otrzymali

Za dekoracje świąteczne ogrodów przy domach jedno- i wielorodzinnych:

I miejsce: Jolanta Damaszke, ul. Pruszkowskiego 16
II miejsce: Zbigniew Wolanin, ul. Wczasowa 13
III miejsce: Mirosław Kłusak, ul. Sędzickiego 13

Za dekoracje balkonów
w domach jedno- i wielorodzinnych:

I miejsce: Marek Miotke , ul. Sobieskiego 247/2
II miejsce: Angelika i Piotr Dębscy,
ul. Sikorskiego 60c/4

Wyróżnienia (nagrody rzeczowe):
Barbara Wojewódzka, ul. Ludowa 4/1
Elżbieta Poczan, ul. Iwaszkiewicza 27/1
Jan Myszka, ul. Sędzickiego 1A

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.