Poseł Horała przedstawił tzw. piątkę

Konferencja w biurze PiS

„Trzynastka” dla emerytów, 500 zł na pierwsze dziecko oraz zlikwidowanie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia były tematem konferencji prasowej w siedzibie Prawa i Sprawiedliwość w Wejherowie. Z przedstawicielami lokalnych mediów spotkał się poseł Marcin Horała oraz działacze PiS z powiatu wejherowskiego.

Poseł zaprezentował tzw. piątkę Kaczyńskiego, a dziennikarze zadawali pytania, dotyczące nowych propozycji PiS. Związane z nimi wydatki mogą pochłonąć około 40 miliardów złotych, jednak poseł Marcin Horała zapewniał, że budżet państwa stać na realizację „piątki Kaczyńskiego”.
Poseł mówił również, że prezentowany program to konkretny plan, którego realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Jako pierwsi zyskać mają emeryci, bo wypłacanie trzynastych emerytur ma rozpocząć się już w maju. Od lipca zakładane jest przekazywanie świadczenia 500 plus na pierwsze dziecko.
– W najbliższych tygodniach będą przedstawiane bardzo konkretne projekty ustaw. Nasze propozycje są długofalowe Nie możemy jednak zagwarantować, że gdyby, nie daj Boże, w wyniku wyborów obecna opozycja objęła władze, to nasze propozycje będą realizowane – wyjaśnił poseł M. Horała.
W planach partii rządzącej jest także przywracanie lokalnych połączeń autobusowych.
– Ten temat był poruszany w trakcie rozmów z samorządami gminnymi – stwierdził Witold Reclaf, radny powiatu wejherowskiego i szef powiatowych struktur partii. – Jeżeli chociaż częściowo zostaną przywrócone zlikwidowane połączenia, to mieszkańcy terenów wiejskich na tym zyskają. Brak połączeń komunikacyjnych to duży problem.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.