Boks powrócił do Wejherowa

Wejherowski Klub Bokserski „Gryf” rozpoczął oficjalnie działalność w zaadaptowanej hydroforni Wejherowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W urządzonej tam sali treningowej słynny wejherowski bokser Hubert Skrzypczak będzie trenował młodzież, zainteresowaną tą dyscypliną sportu. Współpracę z klubem nawiązał też inny bokser z Wejherowa, Leszek Ellwart. Tym samym po wielu latach do Wejherowa wraca boks i tradycje, związane z tą dyscypliną sportową.

Najpierw było symboliczne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie siedziby klubu (na zdjęciu), a teraz są już treningi zawodników w trzech grupach wiekowych.
Najpierw było symboliczne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie siedziby klubu (na zdjęciu), a teraz są już treningi zawodników w trzech grupach wiekowych.

Uroczysta inauguracja działalności klubu i otwarcie jego siedziby zgromadziła w sali treningowej jej przyszłych użytkowników i działaczy klubu, a także wielu gości.
Obecni byli przedstawiciele władz miasta – prezydent Krzysztof Hildebrandt i jego zastępca Bogdan Tokłowicz, a także Leszek Glaza, przewodniczący Rady Miasta, który jako przedsiębiorca jest jednym ze sponsorów klubu. Podobnie jak Wejherowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, reprezentowana na otwarciu przez prezesa Andrzeja Onowszaka. WSM nie tylko udostępniła klubowi pomieszczenie, ale też pomogła je zaadoptować na potrzeby treningów.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali prezydenci miasta oraz Hubert Skrzypczak, bokser i trener, brązowy medalista z Meksyku (1968), a także prezes WSM oraz prezes WKB „Gryf” Wojciech Wasiakowski.
Obiekt został poświęcony przez ks. kanonika Piotra Żyndę, proboszcza Parafii NMP Królowej Polski, na terenie której znajduje się siedziba klubu.
– Należy się cieszyć, że powstał w naszym mieście klub bokserski, bo Wejherowa ma bogate tradycje, związane z tym sportem. Przede wszystkim dzięki sukcesom Huberta Skrzypczaka – powiedział Bogdan Tokłowicz, który przypomniał, że miasto wspiera różne dziedziny sportu, a także buduje i modernizuje obiekty sportowe.
Hubert Skrzypczak wyraził zadowolenie z działalności klubu bokserskiego.
– Żeby trenować boks trzeba być wytrwałym i umieć odmówić sobie niejednej przyjemności – powiedział trener do przyszłych zawodników. – Tylko wtedy można mieć wyniki sportowe. Chciałbym, żeby pojawił się tu ktoś lepszy ode mnie.
Sala treningowa z zapleczem (toaleta, prysznic, biuro), worki, gruszki, rękawice, materace, skakanki – klub ma wszystko co niezbędne do treningu ogólnorozwojowego i bokserskiego.
– Każdy, kto zechce tutaj trenować będzie zadowolony – mówi Wojciech Wasiakowski, prezes WKB Gryf. – Deklarację złożyło prawie stu zawodników, m.in. ci, którzy dojeżdżali dotychczas na treningi bokserskie do innych miejscowości. Teraz mogą uprawiać wybraną dyscyplinę w Wejherowie. Co ważne, klub ma osiem firm sponsorskich.
Treningi dla odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach popołudniowych i wieczornych. We wtorki i czwartki zaplanowano treningi dla dzieci powyżej 7 roku życia, które również przyjmowane są do klubu.
Zajęcia z najmłodszymi będzie prowadził wykwalifikowany instruktor Marcin Bronk.
Szczegóły na stronie:
www.gryfwejherowo.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.