Wejherowianin nominowany

Kolosy w Gdyni w najbliższy weekend

Artur Wysocki z Wejherowa, który niedawno wrócił z wyprawy do Islandii, jest nominowany do nagrody Kolosa w kategorii Wyczyn roku 2018 za ubiegłoroczną wyprawę: Tamchi – rowerem przez Mongolię w styczniu. Wręczenie statuetek odbędzie się w najbliższy weekend 8-10 marca podczas XXI Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni.

Najważniejsze polskie nagrody podróżnicze zostaną w tym roku przyznane po raz dwudziesty. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów KOLOSY w Gdyni to największe tego typu wydarzenie w Europie.
Zanim w niedzielę w gdyńskiej hali Gdynia Arena odbędzie się finał imprezy i rozdanie nagród podróżnikom, w piątek i sobotę zaplanowano prezentacje nominowanych, pokaz zdjęć i relacje z wypraw. Artur Wysocki wystąpi w sobotni wieczór, 9 marca, o godz. 19.00.
Oprócz prezentacji wypraw (nie tylko nominowanych do nagród) oraz uroczystego wręczenia statuetek w programie imprezy znajdą się również seminaria, warsztaty, spotkania z autorami książek i wydawcami, salon sprzętu outdoorowego oraz wystawa z okazji jubileuszu 20-lecia Kolosów.
Wstęp na wszystkie wydarzenia odbywające się podczas Kolosów jest wolny. Imprezy odbywają się w hali Gdynia Arena oraz w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego Gdynia.
– Zapowiada się ciekawie. To zaszczyt znaleźć się w takim gronie, w dodatku tak niespodziewanie – napisał na facebooku Artur Wysocki.
O jego wcześniejszych „Podróżach z tabakierą” pisaliśmy w „Pulsie Wejherowa” kilkakrotnie, w 2016 i 2007 roku. Po jednej z dalekich wypraw podróżnik powiedział nam m.in.:
– Przeżyłem przygody, których nie da się kupić, czasami trudno je opowiedzieć, ale też nie można ich sprzedać. Dowiedziałem się, ile jest warte słowo ludzkie i na kim można polegać. Przekonałem się o tym siedząc w mokrych przymarzających ciuchach, po zerwaniu przez wiatr namiotu i burzy śnieżnej. Nie było łatwo, ale dzięki wyprawie zobaczyłem wymarzoną północ. Byłem w miejscach o których czytałem i marzyłem jako dziecko.
Kolejne przygody i nowe doświadczenia pan Artur kolekcjonuje nadal. W styczniu br. A. Wysocki okrążył samotnie Islandię, jak zwykle na rowerze. Podróżował samotnie, szukając zorzy, niezapomnianych widoków, przestrzeni, wspierając w ten sposób Puckie Hospicjum. Zapiski z tej podróży można było śledzić na łamach Iceland News Polska i na stronie: Podróże z Tabakierą.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.