Ważny i trudny etap inwestycji

Tunel jest budowany najbezpieczniejszą technologią

Jedna z największych inwestycji w Wejherowie – budowa metropolitalnego węzła integracyjnego oraz tunelu w ciągu ulicy Kwiatowej weszła w decydującą i najtrudniejszą fazę prac. Na placu budowy spotkali się niedawno: Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa i Per Anders Truedsson przedstawiciel wykonawcy – firmy SKANSKA.

Budowa wiaduktu kolejowego w ulicy Kwiatowej jest jednym z najważniejszych i najtrudniejszych etapów prac w ramach budowy Węzła Integracyjnego Wejherowo.
– Jest to bardzo trudny moment, ponieważ jakiś czas temu rozpoczęły się prace pod torami kolejowymi, a to oznacza wiele dodatkowych, administracyjnych uzgodnień wykonawcy z PKP – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Jesteśmy też na etapie zmiany technologii wykonania tego tunelu. Pierwotnie mieliśmy wykonywać tunel przewiertem sterowanym pod torami, jednak ze względów bezpieczeństwa, w uzgodnieniu z PKP oraz po wykonaniu ekspertyz, tunel wykonywany będzie technologią otwartego wykopu. Okazało się, że jest to rozwiązanie najbezpieczniejsze i najkorzystniejsze. Terminy realizacji uzależnione są od harmonogramu wyłączeń poszczególnych torów kolejowych, zatwierdzonego przez PKP.
Jak podkreśla prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt, budowa Węzła Wejherowo usprawni i spopularyzuje transport zbiorowy. Z nowej infrastruktury korzystać będzie wielu pasażerów publicznego transportu poprzez możliwość przesiadania się na różne środki komunikacji.

 

Jest rondo, będzie parking

W ramach inwestycji przebudowana została już ulica 10 Lutego i częściowo ulice: Kopernika, Dworcowa i Kwiatowa. Wybudowane zostało rondo przed dworcem PKP, a także miejsca postojowe dla taksówek, samochodów i rowerów oraz przystanki autobusowe.
Trwa budowa parkingu po północnej stronie dworca PKP – między torami kolejowymi, a drogą krajową nr 6. Ogólnodostepny, wielofunkcyjny dla samochodów i rowerów oraz przystanków autobusowych w pasie drogowo-kolejowym jest ważnym elementem Węzła.
Cały teren wokół budowy Węzła Integracyjnego Wejherowo (Kwiatowa) zostanie zagospodarowany z uwzględnieniem terenów zielonych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.