Ferie zimowe z językiem japońskim!

Zapraszamy do „Językowej Ciuchci” na zabawę z językiem i kulturą japońską. Wiele dzieci podczas ferii zimowych spędza czas przed komputerem lub telewizorem. Można jednak lepiej wykorzystać czas, ucząc się czegoś zupełnie nowego.
Na przykład języka japońskiego!
Dlatego proponujemy cykl warsztatów dla wszystkich dzieci i młodzieży, zafascynowanych Japonią.
Spotkania z językiem i kulturą tego kraju będą urozmaicone zajęciami ruchowymi, dostosowanymi do wieku uczestników.
Podczas zajęć zostanie wykorzystana japońska muzyka, która pomoże poznać kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni. Uczestnicy warsztatów zrobią własnoręcznie flagę Japonii, wachlarz japoński, Bramę Torii, ikebanę i żurawia (origami).
Dzieci dowiedzą się, dlaczego najmłodsi Japończycy malują obrazki, a nie piszą literek. Uczestnicy zajęć poznają sztukę pisania japońskich znaków. Nauczą się też kilku podstawowych słów w języku japońskim. Będą ćwiczyć umiejętność posługiwania się pałeczkami (degustacja ryżu), a w trakcie zajęć plastycznych poznają kulturę i estetykę japońską oraz wiele mądrych japońskich przysłów.
Podczas warsztatów dzieci nauczą się nazw czterech wysp, na których leży Japonia, dowiedzą się także, czym bawią się japońskie dzieci i wiele innych ciekawostek.
Zajęcia poprowadzi studentka japonistyki – Joanna Lange. Spotkania będą odbywały się podczas ferii w przedszkolu „Wesoła Ciuchcia” przy ul. Św Jana 3/1 w Wejherowie, w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 17:00. Koszt 1 lekcji wynosi 10 zł.
Zainteresowanych rodziców i opiekunów prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerami tel.:
506 082 134 lub 513 773 236.
Mamy również propozycję dla młodzieży, która może opanować wymowę kilku prostych zdań w języku japońskim, formy grzecznościowe, liczebniki, dni tygodnia, nazwy miesięcy, kolory. Wbrew pozorom nie jest to aż takie trudne. Zapraszamy na spotkania z kulturą oraz językiem japońskim w czasie nadchodzacych ferii zimowych.
Jeśli będą chętni do nauki, zajęcia będą kontynuowane.
* * *
Językowa Ciuchcia zaprasza również na lekcje języka angielskiego dla dzieci – w soboty, w godz. 10:00-10:45 (gr. maluszków w wieku 3-5 lat) i w godz. 11:00 – 11:45 (gr. starszaków w wieku 6-7 lat). Zajęcia dla starszaków opierają się na podręcznikach, z których dzieci korzystają w szkole.
Cena za 1 zajęcia wynosi 20 zł, a kwota miesięczna jest zależna od liczby sobót w miesiącu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.