Malują z pasją od 20 lat

Jubileuszowa uroczystość stowarzyszenia „Pasja”

Stowarzyszenie Artystów Plastyków „Pasja” w Wejherowie działa już od 20 lat. Z okazji okrągłego jubileuszu w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyła się uroczystość, połączona z wernisażem.

 

Uczestnicy spotkania wysłuchali interesującej historii stowarzyszenia, skupiającego 32 artystów amatorów, którzy z zapałem malują lub fotografują. Obejrzeli też prezentację multimedialną, obrazującą bogatą działalność organizacji.
Zarówno prezes SAP “Pasja” Longina Wysocka, jak i wiceprezes Aleksandra Maria Mazurkiewicz-Tiesler odbierały gratulacje, kwiaty i upominki od gości, wśród których byli przedstawiciele władz miasta i powiatu wejherowskiego oraz różnych zaprzyjaźnionych instytucji.
Jubileusz grupy plastyków nie mógłby się obyć bez wernisażu, a zatem w Muzeum otwarto wystawę obrazów członków Stowarzyszenia „Pasja”.
Ciekawym akcentem artystycznym był też występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie pod kierunkiem Moniki Kubisiak, które przedstawiły swoją wersję Nut Kaszubskich, a także tę oficjalną.
Stowarzyszenie organizuje wystawy plastyczne i fotograficzne ukazujące piękno Kaszub w różnych placówkach kultury. Co roku organizuje również plenery artystyczne.
W skład Zarządu SAP “Pasja” wchodzą: Longina Wysocka – prezes, Aleksandra Mazurkiewicz-Tieslar – wiceprezes, Krystyna Jędykiewicz – skarbnik i Monika Korzeniewska – sekretarz.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.