Leczenie stomatologiczne szybciej i bliżej

Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem

Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem podjęło starania o utworzenie stomatologicznej poradni z leczeniem w znieczuleniu ogólnym na terenie Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Dzięki temu znacznie skróci się czas oczekiwania na leczenie stomatologiczne dla osób dotkniętych tą chorobą.

 

Przedstawiciele wejherowskiego stowarzyszenia z wizytą w Pomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ.
Przedstawiciele wejherowskiego stowarzyszenia z wizytą w Pomorskim Oddziale Wojewódzkim NFZ.

Na terenie województwa pomorskiego są tylko dwie specjalistyczne poradnie, które świadczą takie usługi z kontraktu z NFZ. Jest to poradnia stomatologiczna w Szpitalu św. Wojciecha „Copernicus” w Gdańsku oraz poradnia stomatologiczna w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Korczaka w Słupsku.
Czas oczekiwania na leczenie nawet z bólem zęba to już prawie półtora roku. Dla osób z autyzmem oraz ich opiekunów to prawdziwa gehenna. W Wejherowie takiej poradni na razie nie ma, ale do Gdyni chorym i ich opiekunom będzie bliżej. Dzięki nowej przychodni skróci się także kolejka oczekujących na leczenie.
Prezes Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem Arkadiusz Raguza oraz wiceprezes Beata Roszman pierwsze rozmowy w tej sprawie podjęli w maju 2018 r., zaczynając od wizyty w Pomorskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. Rozmowy z dyrektor ds. medycznych Małgorzatą Grodziewicz doprowadziły do ogłoszenia dodatkowego konkursu w zakresie zawarcia umowy z nowymi podmiotami medycznymi na świadczenie usług stomatologicznych w poradni z leczeniem w znieczuleniu ogólnym.
W styczniu 2019 r., dzięki zaproszeniu przez prezesa i wiceprezesa zarządu Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. Jolantę Sobierańską-Grenda i Dariusza Nałęcza, Arkadiusz Raguza i Beata Roszman rozmawiali na temat utworzenia stomatologicznej poradni z leczeniem w znieczuleniu ogólnym na terenie Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na dobre wieści od zarządu Pomorskiego Oddziału NFZ oraz od zarządu Szpitali Pomorskich Sp. z o.o.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.