W bibliotece teatr i film, w muzeum gry i rysowanie

Ciekawe ferie w placówkach powiatowych

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej oraz w Powiatowej Bibliotece podczas ferii odbywają się ciekawe zajęcia dla dzieci, m.in. teatralne i plastyczne.

Podczas warsztatów teatralnych w Powiatowej Bibliotece Publicznej dzieci pod kierunkiem Alicji Araszkiewicz (reżysera, teatrologa, instruktora animacji filmowej) przygotowały premierowy spektakl „Zimowe opowieści dziwnej treści”. Na deskach „bibliotecznej sceny” zaprezentowały zabawne dialogi oraz świetne aktorskie kreacje. Nie zabrakło bogatej choreografii. Spektakl odniósł pełen sukces!
W drugim tygodniu ferii biblioteka na ul. Dworcowej zaprosiła na warsztaty z animacji poklatkowej, prowadzone również przez Alicję Araszkiewicz.
W Muzeum odbywały się zajęcia pt. „Od leniwca do geparda”, w tym m.in. warsztaty komiksowe, malarskie i rysunkowe (malarstwo sztalugowe, rysunek ołówkiem, malowanie na tkaninach). Były też gry planszowe i turnieje, lepienie z gliny, plasteliny, modeliny, a także wypiekanie ciasteczek i pierniczków. Na koniec dzieci uczestniczyły w warsztatach fotograficznych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.