Prezentacja, smakołyki i śpiew

Liczna grupa turystyczna Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkała się w siedzibie przy ul. Kopernika, aby obejrzeć prezentację multimedialną obrazującą imprezy przeprowadzone w I semestrze tego roku akademickiego.

Pokaz przygotował Jacek Nawrocki, w interesujący sposób prezentując zdjęcia wykonane na turystycznym szlaku przez Marię Dettlaff i Krystynę Łukaszewską.
Na spotkaniu najaktywniejsze osoby, które uczestniczyły we wszystkich wycieczkach zostały wyróżnione plakietką „Turysta Senior”.
Lider grupy, wolontariusz Edwin Nawrocki przypomniał imprezy i działania Sekcji Turystycznej, która wytrwale wędruje po Ziemi Wejherowskiej, odkrywając mało znane turystycznie zakątki, takie jak Monastyr w Lesokach, Młynk czy Betlejem w Redzie. Seniorzy promują walory naszej małej ojczyzny w mediach.
Po prezentacji odbyła się biesiada turystyczna z okazji minionego Dnia Babci i Dziadka. Stoły uginały się od wypieków przygotowanych przez koleżanki turystki. Jak zawsze Henia Pastwa zdobyła miano Mistrza Kuchni, natomiast karnawałowe faworki Marii Winiarskiej okazały się „nie do przebicia”.
Po degustacji smakołyków uczestniczyli spotkania śpiewali przy dźwiękach gitary, m.in. nowy hymn turystów WUTW, autorstwa Krystyny Kobus.
Do zobaczenia na szlaku.
Alicja Orszulak z Sekcji Turystycznej WUTW

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.