Piękna, lekka i wygodna

Kreatorzy mody i styliści prześcigają się w tworzeniu nowych kreacji ślubnych. Marzą, by ich kreacja olśniła gości, przybyłych na uroczystość ślubną. Podobne pragnienia ma Katarzyna Roszman, która projektuje i szyje suknie ślubne w Wejherowie. Właścicielka „Atelier” stara się, aby jej kreacje były nie tylko piękne i wygodne, ale dopasowane do urody i sylwetki panny młodej.

– W naszym atelier proponujemy pannom młodym suknie nowoczesne, romantyczne, klasyczne, jak i te stylowe, dopasowane w najdrobniejszych detalach do życzeń klientek, chcących wyglądać ponadczasowo – mówi Katarzyna Roszman.
Dbamy o szczegóły, łącząc klasykę z nowatorskimi pomysłami. Dysponując dużą wiedzą na temat stylizacji i doboru sukni do sylwetki, ułatwiamy paniom właściwey wybór.
Przy wyborze sukni trzeba skoncentrować się na pozytywnych stronach naszej sylwetki i podkreślić jej atuty – dodaje właścicielka „Atelier” – Suknie, które projektuję i szyję są wygodne, zadziwiająco lekkie i kobiece, a także nowoczesne pod względem kroju jak i wykończenia. Każda kobieta przywiązuje dużą wagę do wyglądu, dlatego zawsze szukamy czegoś oryginalnego.
Panie, które trafiają do pracowni przy ul. Rzeźnickiej, z reguły mają już wizję swojej wymarzonej sukni, a Katarzyna Roszman pomaga im stworzyć z tego pomysłu realny projekt. Wspólnie z klientką tworzy „tę jedyną kreację”, w której panna młoda ma wyglądać jak najpiękniej, która zadziwi gości, a jednocześnie będzie wyrażać osobowość kobiety.
Salon „Atelier” zapewnia również oprawę sukienki: bolerka, rękawiczki, torebki, biżuterię, welony, kapelusze, stroiki, toczki i upięcia do włosów na zamówienie.
– W naszej ofercie można znaleźć także autorskie kolekcje sukien do ślubów cywilnych, sukienki wizytowe, jak i suknie malowane, wypożyczane do sesji zdjęciowych. Te ostatnie przykuwają największą uwagę – mówi pani Katarzyna. – Myślę, że jesteśmy jednym z niewielu salonów oferujących tak kompleksową i fachową obsługę,. Oprócz doboru sukni do sylwetki podpowiadamy jak się poruszać, siadać i co robić, by wypaść tego dnia perfekcyjnie. Uczymy osobę wybraną przez pannę młodą, jak pomóc jej ubrać suknię, by zaoszczędzić czas w trakcie ostatnich przygotowań.

Suknia ręcznie malowana.
Suknia ręcznie malowana.

O co najczęściej pytają przyszłe panny młode?
– Na pewno ważna jest cena, ponieważ zasobność naszego portfela ma na ogół wpływ na wybór sukienki – wyjaśnia K. Roszman. – Z tego powodu najlepiej nie kupować sukni na ostatnią chwilę, ale rozejrzeć się już wcześniej. Teraz, w lutym jest czas ostatnich promocji i najkorzystniejszych ofert, można więc trochę zaoszczędzić.
Wybór i uszycie sukni ślubnej zawsze wymaga czasu, minimum trzech miesięcy. Niektóre modele, te bardziej skomplikowane, trzeba zamówić jeszcze wcześniej.
Zapytana, czy lepiej suknię wypożyczyć czy kupić, Katarzyna Roszman mówi, że dużo zależy od możliwości finansowych.
– Ważne jest też, czy mamy gdzie przechować sukienkę i kiedy zaplanowana jest sesja zdjęciowa – wyjaśnia właścicielka „Atelier”. – Z reguły panie wybierają tzw. pierwsze wypożyczenie, ponieważ otrzymują wymarzony model wraz z dodatkami za dużo mniejszą kwotę. Nasz salon pozwala na zwrot sukni po czterech dniach od wesela, więc jest czas aby zorganizować sesję.
Oprócz ceny sukni ślubnych i własnych upodobań, bardzo często liczy się to, co w tym sezonie najmodniejsze. Jak mówi Katarzyna Roszman, nieodmiennie w tym sezonie króluje biel, która podkreśla uroczysty charakter tego dnia. Dominują tiule i organdyny, wykańczane koronkami.
– Model „princes” trwa nieprzerwanie, gdyż to jedyny moment by poczuć się jak księżniczka w bajecznej oprawie – mówi K. Roszman. – Jednocześnie panie stawiają na wygodę, więc model rybki nie jest już popularny. Warto wspomnieć, że nie tylko długie suknie są pożądane. Wiele wielbicielek mają sukienki w stylu lat 60-tych, stylowe i wdzięczne. Gusta klientek są jednak tak zróżnicowane, że niełatwo odgadnąć, co w tym roku zrobi furorę.
Ponieważ zbliża się wiosna, a z nią czas komunii, dziewczynki już marzą o wyborze pierwszej białej sukienki. W „Atelier” przy ul. Rzeźnickiej 10 również w tej dziedzinie oferta jest bardzo bogata.
– Proponujemy modele sukienek dopasowanych do potrzeb tych małych klientek. Zapewniamy dużą gamę dodatków w postaci bolerek, pelerynek, torebek, wianków i rękawiczek – podpowiada K. Roszman.

MD.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.