Druga runda

W niedzielę 27 stycznia wejherowscy piłkarze ręczni rozpoczęli rundę rewanżową w II lidze piłki ręcznej mężczyzn. Nie była to przyjemna inauguracja, bo Tytani ulegli przed własną publicznością drużynie Gwardii Koszalin 27:29 (8:15). Wejherowska drużyna przegrała także sobotni mecz z Sokołem Gdańsk.

W inauguracyjnym meczu, na własnym boisku w hali SP nr 6 przy ul. Śmiechowskiej Tytani Wejherowo przegrali z Gwardią Koszalin 27:29.
W inauguracyjnym meczu, na własnym boisku w hali SP nr 6 przy ul. Śmiechowskiej Tytani Wejherowo przegrali z Gwardią Koszalin 27:29.

Mecz z Gwardią Koszalin od początku nie układał się po myśli Tytanów. Duża liczba strat, błędów w podaniach, pozwoliło gościom konsekwentnie kontrować naszą drużynę. Pierwsza połowa zakończyła się dużą przewagą gwardzistów. Na dodatek nasi zawodnicy nie potrafili wykorzystywać dogodnych, wypracowanych sytuacji pod bramką gości.
Druga połowa spotkania rozpoczęła się od szybkiej straty kilku bramek.
Jednak Tytani grając „szybką piłkę”, konsekwentnie atakowali raz za razem i w 54 min. doprowadzili do remisu 24:24. Udało się im zniwelować ośmiobramkowa przewagę Gwardii.
Niestety końcówka spotkania to kolejne błędy w podaniach piłki i kontrataki gości, co pozwoliło gwardzistom wypracować dwubramkową przewagę. Nasi zawodnicy mogli w końcówce doprowadzić do remisu, ale kolejna strata piłki umożliwiła gwardzistom w kontrataku zdobyć kolejną bramkę, przypieczętowującą zwycięstwo.
Trzeba też zauważyć, że dzień przed meczem kontuzji doznali dwaj podstawowi zawodnicy Tytanów, na prawym rozegraniu T. Bartoś, a grający na lewym J. Poerling. Obydwaj piłkarze są liderami w klasyfikacji naszych strzelców.
Na hali w Wejherowie Tytanom kibicowało jak zwykle ok. 300 osób.
W kolejnym pojedynku, 2 grudnia, zajmujący trzecią lokatę w tabeli II ligi Sokół Gdańsk pokonał wejherowską drużynę 28-23. Tytani przegrali na własne życzenie, popełniając wiele błędów. A szkoda, bo zwycięstwo było naprawdę blisko.
Następny mecz z wiceliderem AZS Bydgoszcz odbędzie się w sobotę 9 lutego o godz. 17.00 w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.