Mieszkańcy nagrodzeni

Konkurs na świąteczne dekoracje domów i balkonów

W okresie bożonarodzeniowym i noworocznym Wejherowo wygląda bajecznie, nie tylko za sprawą iluminacji przygotowanych przez władze miasta. Piękne dekoracje świąteczne w ogrodach, na domach i balkonach wykonują też sami mieszkańcy. Ich starania po raz 16. docenił prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt nagradzając kilkanaście osób w konkursie na najładniej udekorowany świątecznie dom, ogród lub balkon.

Konkurs co roku gromadzi coraz więcej uczestników, a świąteczne dekoracje tworzą wspaniałą atmosferę i piękną oprawę Świąt Bożego Narodzenia.
– Dziękuję Państwu za zaangażowanie i za inwencję w przygotowanie tych dekoracji, które tak pięknie zdobią nasze miasto i sprawiają, że jest magicznie w bożonarodzeniowym okresie – powiedział Krzysztof Hildebrandt, który wspólnie z zastępcą prezydenta Beatą Rutkiewicz wręczał nagrody wyróżnionym w konkursie mieszkańcom.
Komisja oceniając zgłoszone dekoracje wzięła pod uwagę m.in. takie kryteria jak samodzielność wykonania ozdób i rekwizytów, nakład pracy, niepowtarzalność ekspozycji, widoczność ze strony ulicy i od strony sąsiadów oraz ogólny wyraz estetyczny.
W skład komisji, która oceniała dekoracje świąteczne ogrodów przydomowych, okien i balkonów wchodzili: Teresa Patsidis – przewodnicząca, Stanisław Brzozowski, Tacjanna Bielawa, Justyna Antczak, Antonina Łuczyńska i Leszek Miś.
Uroczyste rozstrzygnięcie rywalizacji odbyło się, jak co roku, w wejherowskim ratuszu.

 

Wyróżnieni mieszkańcy

W kategorii dekoracje świąteczne ogrodów przy domach jedno- i wielorodzinnych pierwsze miejsce zdobył Zbigniew Wolanin (ul. Wczasowa), drugie Maria Łuczak (ul. Marynarki Wojennej), a trzecie – Sławomir Kruszewski (ul. Obrońców Kępy Oksywskiej).
Wyróżnienia otrzymali: Joanna Narloch (ul. Ludowa), Ludwika Erdmann (ul. Rogali), Marek Nowogórski (ul. Iwaszkiewicza) i Henryk Teclaf (ul. Kusocińskiego).
W kategorii dekoracje świąteczne okien i balkonów w domach jedno- i wielorodzinnych zwyciężyli Barbara i Piotr Gołębiewscy (ul. Ofiar Piaśnicy), drugie miejsce zajęli Teresa i Tadeusz Kaweccy (ul. Kusocińskiego), trzecie – Regina Arendt (os. 1000-lecia) oraz Wiesław Sadowski (os. Kaszubskie).
Wyróżnienia: Teresa Szimichowska (os. Kaszubskie), Aniela Bartnicka (os. Kaszubskie), Ewa Królek (os. Kaszubskie) oraz Elżbieta i Jan Cichoccy (os. Kaszubskie).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.