Nauka, zabawa i wybór projektu

Małe Miasto Wejherowo

Uczniowie wzięli udział w projekcie „Małe Miasto Wejherowo 2019”, organizowanym przez Fundację „Dom mojego Brata”. Uczyli się jak funkcjonuje gospodarka i jak zarabiać, wydawać i oszczędzać pieniądze. W głosowaniu wybrali projekt placu zabaw o nazwie „Linarium Walec”, który stanie na osiedlu Sikorskiego.

Podczas spotkania uczestników warsztatów z prezydentem Wejherowa Krzysztofem Hildebrandtem przedstawiciel Fundacji „Dom mojego Brata” Michał Schröder powiedział, że dzięki zajęciom przeprowadzonym w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej 129 dzieci dowiedzało się m.in., że pieniądze odprowadzane w formie podatków do państwa, nie giną, lecz trafiają na pożyteczne cele służące całemu społeczeństwu.
W ostatnim dniu warsztatów, uczniowie głosowali na jeden z sześciu projektów doposażenia wejherowskich placów zabaw, zaproponowanych przez Urząd Miejski w Wejherowie. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany przez Fundację „Dom mojego Brata”, dzięki inicjatywie Banku Gospodarstwa Krajowego.
Prezydent Krzysztof Hildebrandt wyjaśnił uczniom, że BGK wspiera inwestycje w samorządach i jest ich bliskim partnerem. Zdaniem prezydenta, „Małe Miasto” to atrakcyjny projekt edukacyjny, który wprowadza dzieci i młodzież w niełatwe pojęcia i zasady ekonomii.
Podobne zdanie ma zastępca prezydenta Wejherowa, Arkadiusz Kraszkiewicz:
– Ten projekt ma ogromny walor edukacyjny. Podczas symulacji dorosłego życia dzieci zdobywają wiedzę na temat obrotu i wartości pieniądza.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.