Obraz na aukcji i wystawa

Po raz trzeci obraz wejherowskiej artystki Longiny Wysockiej został zakwalifikowany przez marszanda do udziału w aukcji dzieł sztuki podczas Gali Liderów Polskiego Biznesu BCC, który odbył się 26 stycznia br. w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Podczas aukcji wystawiane były obrazy, ceramika i litografie, m.in. takich znanych i znakomitych malarzy jak Andy Warhol, Francisco Goya, Salwador Dali, Max Slevogt, Roman Opałka, Oskar Kokoschka i Robert Escalar. Łącznie podczas charytatywnej aukcji wystawiono dzieła 27 malarzy. Obrazy zostały zlicytowane, a dochód z aukcji zostanie przekazany na działalność charytatywną BCC.
Longina Wysocka (na zdjęciu) jest prezesem wejherowskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków „Pasja”, które jutro świętować będzie 20-lecie działalności. Z tej okazji 8 lutego o godz. 18.00 w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbędzie się wernisaż. Wydarzenie, zorganizowane przez Muzeum, Powiat Wejherowaki, gminę Wejherowo i Stowarzyszenie „Pasja” nosi tytuł: „20 lat malujemy z Pasją” oraz „Szlakiem Kaszubskich nut”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.