Ptaki i trudne wierszyki

W Powiatowej Bibliotece Publicznej

Przechodząc obok Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Dworcowej można zauważyć stojące na trawnikach karmniki dla ptaków. Biblioteka przyłączyła się do akcji dokarmiania ptaków pozostających na zimę w naszej szerokości geograficznej.

– Zapraszamy wszystkie dzieci do odwiedzin biblioteki i udziału w tej jakże potrzebnej akcji – mówi Barbara Gusman, dyrektor Powiatowej Biblioteki. – Trzeba jednak pamiętać, że ptaki karmimy wyłącznie ziarnem zbóż, nie pieczywem, ani kaszą. Chcemy nauczyć dzieci dbania o inne stworzenia, szczególnie te małe i bezbronne wobec warunków atmosferycznych. Ptaki odpowiednio dokarmiane mają szansę przetrwać zimę.
Biblioteka dziękuje grupom „Jagódek” i „Malinek” z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Zmartwychwstanek za udział w akcji.
W tych dniach w Powiatowej Bibliotece odbywa się III Powiatowy Konkurs Recytatorski „Trudne wierszyki łamiące języki” w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, pod patronatem starosty powiatu wejherowskiego, Gabrieli Lisius.
W konkursie biorą udział szkoły i przedszkola z Wejherowa, Góry, Strzebielina, Luzina, Szemuda, Kębłowa, Bolszewa, Gościcina, Redy, Gowina. Realizowany jest w czterech kategoriach wiekowych, przez kilka dni.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.