Mały, sprawny i oszczędny

Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie Spółka z o.o. rozwija się i inwestuje w sprzęt. Świadczy o tym m.in. nowy nabytek – samochód do wywozu odpadów. Nieduży specjalistyczny wóz ma wiele zalet, dzięki którym ułatwi i usprawni pracę tej firmy.

Prezes Zarządu Spółki ZUK, Jarosław Pergoł obok nowego specjalistycznego samochodu do wywozu śmieci. W głębi dotychczasowe pojazdy.
Prezes Zarządu Spółki ZUK, Jarosław Pergoł obok nowego specjalistycznego samochodu do wywozu śmieci. W głębi dotychczasowe pojazdy.

– Nasz nowy samochód do wywozu nieczystości stałych jest przystosowany do wjeżdżania na trudny nieutwardzony teren, czyli na podwórka, zaułki, małe uliczki – tłumaczy Jarosław Pergoł, prezes spółki Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie. – Samochód jest sprawny i wygodny, a dodatkowo dzięki niewielkim gabarytom spala mniej paliwa podczas przejazdów. Tym samym obniża koszty wywozu odpadów.
Nową niewielką „śmieciarkę” można zobaczyć na ulicach Wejherowa. Przydaje się zwłaszcza na wąskich uliczkach i ciasnych podwórkach starej części miasta.
Przypomnijmy, że wejherowski ZUK uległ przekształceniu w wyniku ubiegłorocznej ustawy, dotyczącej wywozu i zagospodarowania odpadów, tzw. ustawy śmieciowej. Podstawowym zadaniem nowej spółki jest wywóz odpadów z miejsc, przeznaczonych do ich wyrzucania.
– Oprócz wywożenia nieczystości, zajmujemy się też utrzymaniem porządku na klatkach schodowych na zlecenie wspólnot mieszkaniowych – dodaje J. Pergoł, prezes Zarządu ZUK. – Zapraszamy do współpracy.
MD.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.