Nowa Strażnica powstanie w Rumi

W Starostwie podpisano umowę

W Rumi powstanie strażnica dla jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 2. W Starostwie podpisane zostało porozumienie pomiędzy Starostą Wejherowskim Gabrielą Lisius, a Burmistrzem Rumi Michałem Pasiecznym, na mocy, którego doszło do zamiany nieruchomości.

Na jednej z nich zlokalizowanej u zbiegu ulic Kosynierów i Aleksandra Fredry powstanie strażnica. Umowa to kolejny krok do rozpoczęcia inwestycji, pierwszym było podpisanie trójstronnego listu intencyjnego w październiku 2017 r.
Zakładany koszt to blisko 9 milionów złotych.
W ramach inwestycji wybudowana zostanie nowa strażnica dla JRG nr 2 w Rumi. W przewidywanej koncepcji planowany jest budynek o powierzchni użytkowej ok. 1800 m kw.
W strażnicy poza pomieszczeniami niezbędnymi do funkcjonowania JRG planowane jest wykonanie sali edukacyjnej, a także wielofunkcyjnego boiska sportowego, placu manewrowego oraz wspinalni wraz z bieżnią do sportu pożarniczego.
Dotychczasowy budynek nie spełnia wymagań z zakresu bezpieczeństwa i higieny służby w obiektach przeznaczonych dla jednostek pożarniczych PSP.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.