Nowe czytanie to wyzwanie!

Miejska Biblioteka Publiczna proponuje

Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie zachęca czytelników do podjęcia z Nowym Rokiem nowych wyzwań i planów. Może warto sięgnąć po książki nieznanych dotąd autorów lub nowy gatunek literacki? „Nowe czytanie to wyzwanie!” – mówią bibliotekarze i zapraszają do udziału w wyzwaniu czytelniczym.

 

Jego internetowa wersja pojawiła się na Facebooku, w grupie „nowe czytanie to wyzwanie!”, do której można dołączyć w dowolnym momencie. W każdym miesiącu pojawiać się tam będzie nowe zadanie czytelnicze, które użytkownicy realizują, dzieląc się swoimi wrażeniami z lektury. Wśród najaktywniejszych czytelników co miesiąc rozlosowywane będą upominki.
Dla czytelników, którzy wolą tradycyjne formy kontaktu z książką, bibliotekarze przygotowali krótszą wersję wyzwania. Zadania na 4 miesiące (od stycznia do kwietnia) pojawią się na specjalnych kartach pobieranych w Wypożyczalni dla Dorosłych, gdzie czytelnik będzie się musiał udać po odpowiednią książkę.
Bibliotekarze zachęcają do podjęcia wyzwań nie tylko czytelników, ale zapowiadają je także u siebie. Pomocne, w tym wypadku, będą konsultacje z czytelnikami. Już teraz można wypełniać anonimową ankietę, która pomoże dopasować biblioteczną ofertę do potrzeb jej użytkowników (ankieta dostępna jest na stronie internetowej biblioteki w zakładce „Komunikaty”). Osobiście będzie można spotkać się z bibliotekarzami podczas konsultacji pod hasłem „Jak #wejherowoczyta?”.
Przedstawiciele różnych grup czytelników, podczas kreatywnej zabawy, będą mieli okazję przekazać swoje sugestie dotyczące oferty biblioteki.
Jak co roku biblioteka organizuje zajęcia podczas zimowych ferii, tym razem pod nazwą „Ferie nie z tej bajki! Bliski i Daleki Wschód w baśni i legendzie”. Wprawdzie zapisy dzieci dobiegły końca, ale w czasie ferii odbędą się dwa otwarte spektakle dla wszystkich: 12 lutego o godz. 10.00 – spektakl „Opowieści z Bombaju” oraz 19 lutego o godz. 10.00 – spektakl „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”. Wstęp wolny.
* * *
Wśród wielu ciekawych spotkań, 5 lutego godz. 17.00 odbędzie się kolejne z cyklu „W kręgu zdrowia i urody”. Stylistka Aleksandra Werenczuk-Hinc podpowie, jak odnaleźć własny styl i uporządkować szafę.

Miejska Biblioteka Publiczna informuje, że tylko do końca stycznia można zgłaszać publikacje do konkursu Gryf Literacki 2018.
Szczegóły w regulaminie na stronie:
https://biblioteka.wejherowo.pl/artykuly-komunikaty/2922-gryf-literacki-2018

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.