Rekreacja na osiedlu Fenikowskiego

W ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego

Zakończono rozbudowę terenu rekreacyjnego na osiedlu Fenikowskiego w Wejherowie, w ramach realizacji zadań Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. To drugi etap inwestycji na tym osiedlu, którego mieszkańcy znakomicie wykorzystują piękne położenie budynków.

Pod koniec ub. roku, w zimowej oprawie, odbyło się oficjalne otwarcie nowego placu zabaw dla dzieci oraz siłowni na świeżym powietrzu. Nowe urządzenia do zabawy i rekreacji uczyniły teren przy osiedlu Fenikowskiego jeszcze bardziej atrakcyjny. Znajduje się tam już wiata piknikowa z miejscem na ognisko, scena, boisko, stoły do ping-ponga, ławki. W ramach drugiego etapu inwestycji, która kosztowała ponad 342 tys. zł zainstalowano stojaki na rowery oraz elementy małej architektury – kosze na śmieci, ławki, a także zagospodarowano zieleń. Cały teren jest oświetlony.
Aktywni mieszkańcy na czele z radnym Mariuszem Łupiną organizują festyny, kuligi, spektakle i inne wydarzenia kulturalno-rekreacyjne. Wykorzystują znakomite położenie osiedla, tworząc okazję do integracji mieszkańców, do ruchu i dobrej zabawy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.