Festiwal Serc w niedzielę 20 stycznia

Charytatywne Kolędowanie w kościele pw. Chrystusa Króla i Bł. S. Alicji Kotowskiej

Po raz siódmy w wejherowskiej świątyni pw. Chrystusa Króla i Bł. Alicji Kotowskiej odbędą się koncerty wspaniałych chórów i zespołów. Kolędowanie odbędzie się podczas mszy świętych w niedzielę 20 stycznia, a gwiazdą wieczoru będzie zespół GoldeN Life. Wszystko wpisuje się w piękną ideę pomagania i dzielenia się tym co najpiękniejsze czyli własnym sercem. Organizatorzy zapraszają mieszkańców Wejherowa na koncerty oraz do udziału w akcji charytatywnej.

Z pierwszym koncertem wystąpi chór męski „Harmonia” z Wejherowa, a następnie chór „Lutnia” z Luzina, schola dziecięca „Chrystusowe Owieczki”, Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo, Chór „Calasanz” z Bolszewa oraz Chór „Camerata Musicale” z Wejherowa.
Prawdziwą gwiazdą wieczoru będzie znany zespół GoldeN Life który wystąpi o godz. 19:00.
W trakcie występu odbędzie się też licytacja fantów. Zebrane środki poprzez parafialny zespół Caritas przekazane zostaną na leczenie chorych dzieci.
– To szczególne wydarzenie, które łączy ze sobą odruch serca z pięknym muzycznym wydarzeniem. Co roku zapraszamy do Wejherowa prawdziwe gwiazdy, które poprzez piękne polskie kolędy utrzymują w nas klimat Świąt Bożego Narodzenia – mówi Marcin Drewa, organizator wydarzenia.
– Podczas finału zagra znany w całej Polsce zespół GoldeN Life. Muzycy przedstawią kolędy i pastorałki akustycznie, ale zagrają również swoje największe hity, m.in. utwór „Oprócz błękitnego nieba”. Wszystko po to, żeby przyciągnąć jak najwięcej mieszkańców i zebrać środki dla dzieci – dodaje Jacek Drewa, organizator koncertu.
W ubiegłych latach na festiwalu można było usłyszeć takich znakomitych artystów, jak Weronikę Korthals, zespół góralski Trebunie-Tutki czy Macieja Miecznikowskowskiego.
W 2018 roku, podczas szóstej edycji wydarzenia zebrano rekordową kwotę – ponad 13 tys. zł. Pieniądze zostały przekazane na leczenie i rehabilitację Małgosi.
W tym roku zebrane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację i sprzęt dla 1,5-rocznej Agatki, a także na zakup leków i rehabilitację Wiktorii.
Wydarzeniu patronuje Metropolita Gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, a także Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.