Sukcesy sportowców z „Elektryka”

Biegi, unihokej, piłka nożna i inne dyscypliny

Od początku roku szkolnego do końca kalendarzowego roku 2018, młodzież z wejherowskiego „Elektryka” (PZS nr 2) odnosiła sukcesy sportowe w różnych dyscyplinach.

Podczas Międzyszkolnego Marszu na Orientację „Niezapominajka” drużyna Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 (Łukasz Syposz , Krzysztof Czaja , Karol Bychowski) pod opieką Barbary Bączek-Motała zajęła I miejsce w kategorii TP- dla początkujących.
Drużyna chłopców z „Elektryka” jest mistrzem powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Podczas zawodów w Redzie, Błażej Potrykus wypracował dużą przewagę nad rywalami, którą pozostali zawodnicy utrzymali aż do mety.
Drużynę w składzie: Błażej Potrykus, Przemysław Rutkowski, Rafał Maciszka, Damian Patelczyk, Dawid Stankiewicz Nikodem Stenka, Dawid Cierocki, Paweł Baran, Jan Rutkowski, Maciej Koszałka, rez. Dominik Więckowski, Oskar Formela przygotowała również Barbara Bączek-Motała.
W unihokeju uczniowie PZS nr 2 w Wejherowie także są nie do pokonania. Drużyna chłopców (Paweł Baran, Oskar Formella, Mikołaj Jakubowski, Maciej Korthals, Maciej Koszałka, Szymon Krauze, Patryk Kunc, Rafał Maciszka, Szymon Rzepka) wywalczyła złoty medal w Mistrzostwach Województwa. Opiekunem drużyny jest Sebastian Richter.
W półfinale Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży Szkolnej w badmintonie chłopców reprezentacja „Elektryka” pod opieką Marii Olewczyńskiej, w składzie: Fabian Kątny, Bartłomiej Szwarc oraz Damian Patelczyk wywalczyła II miejsce.
W piłce nożnej, chłopcy z PZS nr 2 w Wejherowie pod opieką Mariusza Jaszewskiego zajęli I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Rumi.
W Finale Wojewódzkiej Licealiady w Futsalu w Chojnicach, drużyna z PZS nr 2 (na zdjęciu obok) zdobyła złoty medal. Była to kontynuacja znakomitej passy drużyny, która od początku roku szkolnego zdobyła w Finałach Wojewódzkich już trzy medale. Opiekunem futsalowców był Tomasz Kotwica.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.