Święty Mikołaj na rynku

Słodycze, przedstawienie, zabawa i nagrody

Jak co roku, 6 grudnia najmłodszych mieszkańców Wejherowa odwiedził Święty Mikołaj i jego pomocnicy. Laureaci konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy tradycjnej imprezy na rynku – słodycze. Dzieci mogły obejrzeć piękne przedstawienie i być świadkami uroczystego włączenia bajkowej świątecznej iluminacji miasta, o której piszemy obok.

Główną atrakcją spotkanie ze Świętym Mikołajem, w którego wcielił się tradycyjnie prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, było wręczenie dzieciom nagród w konkursie na najładniejszą ozdobę choinkową.
Na konkurs dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych i ośrodków szkolno-wychowawczych w Wejherowie wpłynęło ponad 150 ozdób.
Pierwsze miejsce zajęli Martyna Zwierz – SP 11 oraz Emil Sikorski – SP 9. Drugie miejsce zajęli Milena Szymerowska – SP 6 i Wojciech Gruba – SP 5. Trzecie miejsce zdobyli Maciej Voigt – Szkoła Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego oraz Kacper Drozd – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 dla Niesłyszących. Czwarte miejsce zajął Oliwer Urbaniak – SP 6 i Lena Kupc – SP 11, a piąte – Szymon Czoska – SP 8 i Weronika Wujec – SP 8.
W programie znalazły się przygotowane przez Wejherowskie Centrum Kultury zabawy i konkursy z nagrodami oraz spektakl „Święta Maszy i Niedźwiedzia”.
Przypomnijmy, że Święty Mikołaj zawita do Wejherowa po raz drugi, 14 grudnia podczas otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego, aby wręczyć wyróżnienia oraz nagrody za udział w konkursie. Ozdoby zostaną wyeksponowane na choince na placu Jakuba Wejherowa, na którym stanie również Betlejemska Szopka.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.