Podsumowanie i podziękowania

Spotkanie członków i sympatyków ruchu Wolę Wejherowo

Ponad 200 osób wzięło udział w spotkaniu członków i sympatyków Ruchu Społecznego „Wolę Wejherowo”. Podczas spotkania podsumowano niedawne wybory samorządowe w Wejherowie, w których „Wolę Wejherowo” odniosło sukces.

W spotkaniu uczestniczyli także nowo wybrani radni – reprezentanci ruchu „Wolę Wejherowo” w Radzie Miasta. Władze Wejherowa, pod nieobecność chorego tego dnia na grypę żołądkową prezydenta Krzysztofa Hildebrandta reprezentowali jego zastępcy: Beata Rutkiewicz i Arkadiusz Kraszkiewicz.
Jak przypomniał zebranym przewodniczący klubu radnych Wolę Wejherowo – Wojciech Kozłowski, w ostatnich wyborach prezydent Krzysztof Hildebrandt osiągnął lepszy wynik niż 4 lata temu (z 52% na 56%), podobnie radni (z 9 na 10 w Radzie Miasta). Wojciech Kozłowski poinformował również o koalicji, zawartej obecnie przez radnych „Wolę Wejherowo” i Koalicji Obywatelskiej „Ponad podziałami” (pisaliśmy o tym szczegółowo w poprzednim wydaniu „Pulsu”).
Zebrani docenili sukces wyborczy ugrupowania, a przedstawiciele władz miasta dziękowali sympatykom Ruchu Społecznego za wsparcie podczas wyborów.
Kandydatom na radnych podziękowano za zaangażowanie, a sztabowi wyborczemu za intensywną pracę podczas kampanii.
Na spotkaniu gościli przedstawiciele władz powiatu wejherowskiego: starosta Gabriela Lisius i wicestarosta Jacek Thiel. Starosta podziękowała wyborcom za poparcie dla kandydatów ugrupowania „Wspólny Powiat”, które również odniosło sukces wyborczy w Wejherowie i powiecie. G. Lisius poinformowała o wynikach wyborów członków Zarządu Powiatu oraz przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Powiatu.

 

Dyskusje i konsultacje

Członkowie Ruch Społecznego „Wolę Wejherowo” spotykają się regularnie już od 16 lat. Konsultują z mieszkańcami kolejne plany i zamierzenia, ale też rozliczają z tego co zostało zrobione. Wolę Wejherowo to poważny ruch społeczny.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.