Marynarskie święto

Żołnierze Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie w lipcu obchodzili święto swojej jednostki. Podczas uroczystej zbiórki wielu z nich, a także pracownicy cywilni otrzymali odznaczenia, awanse i wyróżnienia.

Podczas uroczystości odczytany został rozkaz okolicznościowy dowódcy Marynarki Wojennej, admirał floty Tomasz Mathea. Odznaczenia wręczał wyróżnionym kontradmirał Jarosław Zygmunt, zastępca szefa Sztabu Marynarki Wojennej.
Życzenia żołnierzom centrum złożyli goście, w tym prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, który przed laty odbywał zasadniczą służbę wojskową w tej jednostce. Prezydent przypomniał, że w Wejherowie powstała pierwsza administracja morska po odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Podkreślił, że mieszkańcy Wejherowa są dumni, że w naszym mieście stacjonuje od lat jednostka Marynarki Wojennej.
– Cieszymy się, że jesteście z nami – mówił prezydent Hildebrandt. 
– Udaje nam się łączyć sukcesy z tradycjami naszych poprzedników i profesjonalizmem, wymaganym od żołnierzy. Dziękuję wszystkim zebranym za to, że w tej ważnej dla nas chwili są teraz z nami. Żołnierzom i pracownikom jednostki dziękuję za trud, jaki wkładacie w codzienną służbę i pracę – powiedział dowódca jednostki kmdr dypl. Roman Kreft.
Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów przy dźwiękach Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.