Dzień Pracownika Socjalnego

Uroczyste spotkanie w MOPS

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wejherowie, przy kawie i własnych wypiekach spotkali się pracownicy MOPS, przedstawiciele instytucji współpracujących z MOPS oraz włodarze miasta. Okazją były obchody Dnia Pracownika Socjalnego.

– Dzień pracownika socjalnego jest okazją do refleksji nad pomocą jakiej udziela państwo i samorząd swoim mieszkańcom znajdującym się w trudnej sytuacji, zwłaszcza finansowej i materialnej – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz zastępca prezydenta Wejherowa. – Z okazji święta życzę wszystkim zadowolenia z dobrze wypełnianych obowiązków, których treścią jest pochylanie się nad ludzkimi problemami.
Dyrektorce MOPS Annie Kosmalskiej A. Kraszkiewicz przekazał pisemne gratulacje od prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta oraz kwiaty. Do gratulacji dołączyli inni goscie, m.in. Zenon Hinca – komendant Straży Miejskiej, na co dzień ściśle współpracującej z MOPS.
Zawód pracownika socjalnego wymaga szczególnej wrażliwości, empatii i umiejętności poszanowania godności człowieka znajdującego się w potrzebie.
– Dzień pracownika socjalnego to szczególna okazja, aby podziękować pracownikom ośrodka za zaangażowanie w pracę i pełnienie misji na rzecz społeczeństwa, systematycznie przez cały rok. Ta ogromna praca przekłada się na zadowolenie mieszkańców i dobre imię ośrodka – dodała dyrektorka MOPS Anna Kosmalska.
W wejherowskim MOPS, razem ze stażystami i praktykantami, pracuje około 70 osób. Z pomocy MOPS w ramach ustawy o pomocy społecznej korzysta około 1500 osób, a około 6500 rodzin korzysta ze świadczeń „Rodzina 500 plus”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.