Niebezpieczne uzależnienia

Konkurs w PZPOW

W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Wejherowie podsumowano konkurs „Uzależnienia XXI wieku”. W tym roku była to już szósta edycja konkursu, na który tym razem wpłynęło około 400 prac.

Prace dzieci i młodzież zostały ocenione w 3 kategoriach: praca plastyczna, fotografia oraz film. Dodatkowo uczestników podzielono na grupy wiekowe. Jury w składzie: Magdalena Cyman-Szlas, Marzena Hazuka-Beraś, Alicja Radzio, Mariusz Żarnecki, Piotr Litwin i Daniel Zaputowicz miało nie lada wyzwanie, bo poziom prac plastycznych był bardzo wysoki. Nagrodzono aż 66 laureatów.
Uroczyste wręczenie nagród w auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 (I LO) w Wejherowie zostało poprzedzone szkoleniem „Status społeczny online”, które dotyczyło aktualnych zagrożeń występujących w sieci. Młodzież, wchodząc w interakcję z prowadzącym, została uwrażliwiona została na problem nadużywania internetu, który wypiera tradycyjne metody komunikacji interpersonalnej.
Po szkoleniu zaprezentowano nagrodzone prace i wręczono nagrody. Dyplomy oraz nagrody rzeczowe, sfinansowane ze środków Starostwa w Wejherowie wręczyli: Jacek Thiel – wicestarosta wejherowski, Katarzyna Bojke – dyrektor PZS nr 1 w Wejherowie oraz Mariola Błaszczuk – wicedyrektor PZPOW w Wejherowie.
W części artystycznej wystąpiła młodzież, uczęszczająca na zajęcia wokalne organizowane przez PZPOW w Wejherowie: Maja Stefaniszyn, Monika Sowińska, Joanna Śleszyńska i Wiktoria Mirkowicz.
Organizatorem konkursu jest Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.
Na zdjęciach obok: laureaci nagród w poszczegółnych kategoriach wiekowych, wraz z Mariolą Błaszczuk i Jackiem Thielem. Fot. Starostwo Powiatowe

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.