Nagroda od marszałka

Kolejny powód do dumy miał w ostatnich dniach zarząd Integracyjnego Stowarzyszenia Sportowego „Start” Wejherowo oraz jego zawodniczka, Alicja Eigner. Podczas styczniowej gali, związanej z rozstrzygnięciem plebiscytu sportowego „Dziennika Bałtyckiego, medalistka Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie otrzymała nagrodę marszałka pomorskiego.

Alicja Eigner w rozmowie z dziennikarzem Sławomirem Siezieniewskim w studiu telewizyjnym w Gdańsku. Po lewej - Natalia Partyka. Fot. Michał Kaczmarek
Alicja Eigner w rozmowie z dziennikarzem Sławomirem Siezieniewskim w studiu telewizyjnym w Gdańsku. Po lewej – Natalia Partyka. Fot. Michał Kaczmarek

Nieco wcześniej podziękowania i gratulacje pani Alicja odbierała w Wejherowie. Na grudniowym spotkaniu zawodników, działaczy i sympatyków ISS „Start” Wejherowo, połączonym z tradycyjnym opłatkiem, podsumowano działalność stowarzyszenia w 2012 roku. Z pewnością najważniejszym wydarzeniem był udział tenisistki stołowej Alicji Eigner w paraolimpiadzie w Londynie oraz odniesiony tam sukces. Wejherowianka wróciła z brązowym medalem, wywalczonym drużynowo.
Na uroczystym spotkaniu podziękowano tej zawodniczce za jej wysiłek i przysporzenie chluby stowarzyszeniu. Dziękowano i gratulowano jej również z powodu wielu wcześniejszych sukcesów na mistrzostwach Polski, Europy i Świata, ponieważ Alicja Eigner postanowiła zakończyć karierę sportową. Specjalny dyplom z gratulacjami wręczył tenisistce prezes ISS „Start” Krzysztof Ruchalski, a także dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie Andrzej Byczkowski. Podziękowania przekazał też Ryszard Kliczykowski, prezes Zarządu Biura Rejonowego Wojewódzkiego Zrzeszenia Handlu i Usług.
Na początku grudnia A. Eigner razem z prezesem ISS „Start” K. Ruchalskim uczestniczyli w uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w siedzibie Sejmu RP w Warszawie. Tam pani Alicja również została nagrodzona za medal na paraolimpiadzie.
Z tego samego powodu, w miniony piątek podczas gali sportu w studiu TVP w Gdańsku (uroczystość była transmitowana w TVP Info), przedstawicielka wejherowskiego „Startu” otrzymała nagrodę finansową marszałka Mieczysława Struka. Nagrodzeni zostali też inni niepełnosprawni medaliści olimpijscy, m.in. Natalia Partyka, dawna wieloletnia zawodniczka ISS „Start” w Wejherowie, obecnie honorowy członek klubu.
– Bardzo się cieszę z tego i innych wyróżnień dla naszych zawodniczek – mówi Krzysztof Ruchalski. – To dla mnie ogromny powód do dumy. Mam nadzieję, że Alicja Eigner jako członek stowarzyszenia będzie nadal z nami. Dzięki niej odnieśliśmy ogromny sukces.

MD.

ISS „Strat” działa od 1967 roku, w tym roku świętować będzie 45-lecie istnienia. Początkowo „Start” był kołem sportowym przy Meblarskiej Spółdzielni Inwalidów „Zryw” w Wejherowie. „Start” miał i ma sekcje w wielu dyscyplinach sportowych, m.in.: lekkoatletyce, pływaniu, kręglach, siatkówce, tenisie stołowym, siatkówce, piłce nożnej. Obok Alicji Eigner, reprezentantami ISS „Start” na paraolimpiadzie byli również: Natalia Partyka, Henryk Kohnke i Józef Motowidło.
Wieloletnim prezesem klubu jest Krzysztof Ruchalski, były zawodnik w tenisie stołowym i trener, m.in. Natalii Partyki.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.