Koncert polski

Niepodległa wielu wymiarów

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie w ramach Festiwalu Muzycznego „Niepodległa wielu wymiarów” z „Koncertem polskim” wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Gdańsku. Był też wykład i licytacja obrazów.

Tego samego dnia odbył się plener malarski Stowarzyszenia Artystów Plastyków „Pasja” zatytułowany „Niepodległa w dźwiękach i obrazach”. Obrazy można było kupić podczas licytacji, a dochód przeznaczony został na rzecz Europejskiego Centrum Edukacji Kulturalnej Osób z Niepełnosprawnością.
Uczestnicy Festiwalu Muzycznego mogli wysłuchać wykładu prof. dr hab. Marka Rocławskiego o narodowym charakterze twórczości Fryderyka Chopina , a także recitalu chopinowskiego w wykonaniu Piotra Pawlaka.
Wśród uczestników koncertu i wykładu w Muzeum byli m.in. Dorota Muża-Szlas, dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie oraz Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.
W ramach Festiwalu Muzycznego „Niepodległa Wielu Wymiarów” 11 Listopada w kościele św. Stanisława Kostki w pieśni patriotyczne zaśpiewał Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Wejherowie pod dyrekcją Ewy Rocławskiej.
Przypomnijmy, że dyrektorem festiwalu jest Błażej Musiałczyk, a patronat Honorowy nad Festiwalem zorganizowanym przez Stowarzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej objął Jarosław Sellin sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Współorganizatorami koncertu są m.in. Urząd Miejski Wejherowo, Starostwo Powiatowe, Wejherowskie Centrum Kultury oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.