Uczcili wolną Polskę

Uczniowie, nauczyciele i ich goście

Tradycyjnie już, w Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie odbyła się powiatowo-miejska akademia z okazji Święta Niepodległości z udziałem władz Wejherowa i powiatu wejherowskiego. W tym roku okazja do świętowania była szczególna ze względu na 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

– Jubileusz stulecia odzyskania niepodległości pobudza nas do wdzięczności wszystkim pokoleniom Polaków, którzy nie tracili ducha w czasie zaborów i wywalczyli Polsce niepodległość, kierowani wielką miłością do Ojczyzny oraz przywiązania do tradycji narodowych i wiary katolickiej – powiedział prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Dzisiaj cieszmy się z wolnej Ojczyzny. To od nas i naszego zaangażowania zależy wielkość i znaczenie Polski na arenie światowej. Wierzę, że Wy młodzi Polacy, swoim zaangażowaniem w naukę sprawicie, że Polska będzie krajem silnym, krajem mądrych, dobrych i uczciwych ludzi, po prostu Polaków, kochających i szanujących swoją Ojczyznę. Dzisiaj jest święto naszej wolnej Polski. Kochajmy ją, jest nasza – wolna i piękna.
– W czasach pokoju swój patriotyzm możemy zamanifestować inaczej np. nauką i pracą, a także swoją postawą – powiedziała Beata Dampc, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5. – Święto niepodległości, to wielkie święto radości. Powinniśmy być z niego dumni i powinniśmy być dumni, że jesteśmy Polakami.
Wspaniałą część artystyczną przygotowali uczniowie SP nr 5 oraz orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie pod batutą Tomasza Winczewskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.