,,Sobieski” w Weronie

Międzyszkolna wymiana

Grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego po raz kolejny uczestniczyła w wymianie międzyszkolnej z Liceo Scientifico Girolamo Fracastoro w Weronie.

Podczas tygodniowej październikowej wizyty licealiści z Wejherowa brali udział we wspólnych zajęciach lekcyjnych oraz warsztatach integracyjnych. Ponadto, uczestnicy poznawali kulturę i życie codzienne Włochów oraz zwiedzali Weronę, Wenecję i miasteczka nad malowniczym jeziorem Garda.
Uczniowie podziwiali bogatą włoską kulturę, wspaniałe zabytki i piekną, śródziemnomorską roślinność. Młodzież poszerzyła swój warsztat językowy oraz zdobyła doświadczenie i wiedzę poprzez inną formę nauki poza murami szkoły. Ponadto była to wspaniała okazja do zdobycia nowych przyjaciół.
Pobyt w Weronie był dla licealistów niezapomnianym przeżyciem. Teraz młodzież z radością i niecierpliwością oczekuje na rewizytę młodzieży z Włoch wiosną 2019 roku.
Koordynatorami wymiany były: Agnieszka Knurek – nauczycielka języka angielskiego i Beata Lenz – nauczycielka wychowania fizycznego I LO.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.