Nieostrożność, brawura a nawet brak uprawnień

Niebezpiecznie na drogach powiatu

Podobnie jak w całej Polsce, na drogach powiatu wejherowskiego dochodzi do groźnych wypadków, których przyczyną jest na ogół nadmierna prędkość, brawura kierowców lub niezachowanie przez nich należytej ostrożności, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych.

Zderzenie samochodów na „szóstce”, w okolicy Bożegopola Wielkiego w gminie Łęczyce.
Zderzenie samochodów na „szóstce”, w okolicy Bożegopola Wielkiego w gminie Łęczyce.

Do wypadku drogowego doszło w Rybienku w gminie Gniewino. Na drodze zderzyły się dwa pojazdy, Ford galaxy z ciężarowym Manem, a właściwie jego przyczepą, która zjechała ze swojego pasa ruchu i uderzyła w Forda. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Kierująca fordem galaxy oraz jej pasażerka zostały przetransportowane do szpitala.
W Bożympolu Wielkim w gminie Łęczyce na drodze krajowej nr 6, 34-letni kierowca bmw najprawdopodobniej szarżował na śliskiej drodze i w trakcie wyprzedzania czołowo zderzył się z renaultem clio, kierowanym przez kobietę. W tym aucie jechało także 7-letnie dziecko. W wyniku zderzenia zarówno kierująca kobieta, jak i dziecko odnieśli poważne rany i zostali przetransportowani do szpitala.
Okazało się wkrótce, że nieodpowiedzialny kierowca bmw, któremu nic się nie stało, nie miał uprawnień do kierowania samochodami. Policjanci z wejherowskiej drogówki zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny wspólnie z technikiem kryminalistyki, aby wyjaśnić szczegółu tego wypadku.
Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy często tracą czujność i nie zdejmują nogi z gazu. Wystarczy chwila nieuwagi, a najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zderzeniem z innym pojazdem. Pamiętajmy także, aby prędkość pojazdu dostosować także do warunków drogowych, które teraz przy zmieniającej się jesiennej aurze, mogą nas zaskoczyć.
Policja apeluje o rozsądek i ostrożność na drodze oraz kierowanie z wyobraźnią.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.