Gala Młodzieży PCK

Podziękowania i podsumowania

Gala Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża, która odbyła się w auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 (I LO) w Wejherowie z okazji Dnia Młodzieży PCK, była okazją do podziękowania wolontariuszom za działalność na rzecz innych ludzi.

Fot. Urząd Miejski w Wejherowie
Fot. Urząd Miejski w Wejherowie

O historii powstania ruchu Polskiego Czerwonego Krzyża, działalności PCK oraz działalności struktur OR PCK w Wejherowie opowiedziała Paulina Chyzińska. Goście mogli zobaczyć prezentację artystyczną w wykonaniu utalentowanych muzyków i wokalistów. Na scenie wystąpili: Roksana Jocz, Małgosia Talarczyk i Witold Cechosz. Następnie przewodnicząca grupy, Dominika Domagała przeprowadziła ceremonię przysięgi Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK. Ślubowani złożyły i tytuł SIM otrzymały: Agnieszka Nieścior, Julia Kotłowska i Marta Płotka, które ukończyły trzyetapowe szkolenie i zdobyły wymagane umiejętności.
Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Wejherowie, Szymon Piotrowski podziękował rodzicom, opiekunom SK PCK oraz współpracującym instytucjom. Podczas Gali PCK Grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK w Wejherowie została uhonorowana przez Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża Odznaką Honorową IV Stopnia za długoletnią działalność na rzecz PCK od 2006 roku.
Uczestniczący w gali zastępca prezydenta miasta Arkadiusz Kraszkiewicz pogratulował prezesowi Zarządu Oddziału Rejonowego PCK Szymonowi Piotrowskiemu oraz pozostałym członkom PCK obecności w wielu wydarzeniach masowych i sportowych na terenie Wejherowa.
Rejonowy Oddział PCK w Wejherowie zrzesza około 150 członków skupionych w kołach PCK, w Grupie Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK oraz Klubie Honorowych Dawców Krwi, z czego większość stanowi młodzież szkolnych kół PCK. Wolontariat PCK organizuje prelekcje i warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla dzieci, dorosłych, seniorów.
Tradycje działalności PCK w Wejherowie sięgają lat 50-tych XX wieku. Natomiast ratownictwo medyczne PCK rozwinęło się na przełomie XX/XXI wieku, a więc stosunkowo niedawno.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.