Jan Kanty Pawluśkiewicz

Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza

Jan Kanty Pawluśkiewicz zagości w Filharmonii Kaszubskiej. Nie tylko usłyszymy go z zaprzyjaźnionymi muzykami na scenie: 21 listopada o godzinie 19.00, ale także zobaczymy wystawę jego malarstwa w galerii Filharmonii Kaszubskiej. Wernisaż wystawy 20 listopada o 17.00.

W trakcie koncertu usłyszymy muzykę instrumentalną z filmu „Papusza”, piosenki z filmów: „Wodzirej”, „Mała Vilma”, a także piosenki z płyty „Consensus”. We foyer odbędzie się wystawa Edwarda Grzegorza Funke „Jan Kanty Fotograficzny”.
Jan Kanty Pawluśkiewicz to jeden z najbardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej i rozrywkowej w Polsce, współtwórca legendarnej grupy ANAWA z Markiem Grechutą, a następnie Andrzejem Zauchą na czele. To także kompozytor wielu znanych piosenek z repertuaru Grzegorza Turnaua, Andrzeja Zauchy, czy Marka Grechuty oraz twórca m.in.: „Opery żebraczej”, oratorium „Nieszpory Ludźmierskie”, poematu symfonicznego „Harfy Papuszy”, musicalu „Szalona lokomotywa”.
Nie każdy wie, że zajmuje się także malarstwem. Jak sam twierdzi – maluje od zawsze. To przez młodzieńcze umiłowanie do rysunku wybrał się na wydział architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie zajmował się m.in. malarstwem, grafiką i rzeźbą.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.