12 opowieści o Wejherowie

Wspaniały spektakl

W niedzielne popołudnie na wejherowskim rynku odbyła się prapremiera spektaklu „12 opowieści na dobre czasy”, przygotowanego przez Wejherowskie Centrum Kultury. O tym, że było to wspaniałe, wzruszające, zabawne i ciekawe widowisko, świadczą gromkie brawa publiczności, licznie zgromadzonej na rynku.

Pełen muzyki i śpiew spektakl, opowiadający o historii Wejherowa, przypominający postać burmistrza Teodora Bolduana, m.in. poprzez anegdoty, zostanie ponownie wystawiony 11 listopada 2018 r. o godzinie 17 w Filharmonii Kaszubskiej.
Inspiracją do stworzenia scenariusza stała się międzywojenna historia Wejherowa. Był to czas wyzwań, wielkich nadziei, rozwoju miasta i inicjatyw społecznych, a impulsem do tego stało się odzyskanie przez Polskę niepodległości. Twórcy sięgnęli do anegdot, starych zdjęć, a także wspomnień wejherowian m.in. syna burmistrza – Tadeusza Bolduana.
W widowisku występuje ponad 100 artystów, w tym soliści i muzycy współpracujący z Teatrem Pijana Sypialnia z Warszawy oraz wejherowskie chóry: Chór Mieszany Camerata Musicale z gościnnym udziałem reprezentantów Chóru Męskiego Harmonia, Chór Dziecięcy Szkoły Podstawowej nr 9. W obsadzie znaleźli się wejherowscy aktorzy pasjonaci, począwszy od dzieci i młodzieży z wejherowskich szkół, a skończywszy na nauczycielach i seniorach z Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Za reżyserię i scenariusz spektaklu odpowiada Sławomir Narloch, a za muzykę Daniel Zieliński, którzy współpracują między innymi z Teatrem Pijana Sypialnia z Warszawy. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu „Oblicza Niepodległej” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.