Rusza budowa hali przy „piątce”

Prezydent Hildebrandt dotrzymuje słowa

Przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie powstanie hala sportowa. W ratuszu podpisano umowę z wykonawcą inwestycji – Zakładem Robót Ogólnobudowlanych, który zobowiązał się wybudować halę przy „piątce” w ciągu 17 miesięcy, do 10 marca 2020 roku. Koszt inwestycji wyniesie 9 130 255 zł brutto.

– Chcemy żeby ten obiekt został wybudowany w sposób szybki, dobry i sprawdzony – podkreślił prezydent Krzysztof Hildebrandt. Przygotowania finansowe i planistyczne do tej inwestycji trwały od dłuższego czasu.
Decyzja o budowie sali została podjęta w 2016 roku i wówczas zabezpieczono pierwsze środki na ten cel, wraz z zleceniem wykonania dokumentacji technicznej tego obiektu. Prezydent Krzysztof Hildebrandt wielokrotnie zapowiadał, że miasto zapewni finansowanie budowy tej hali sportowej i zgodnie z obietnicą wygospodarował środki na ten cel.
– Ta hala sportowa będzie obiektem nowoczesnym i funkcjonalnym. Nawet przy zamkniętej szkole obiekt będzie można użytkować. Myślę, że ta hala stanie się perełką na mapie wejherowskiej oświaty – mówi zastępca prezydenta Beata Rutkiewicz. – Obiecaliśmy mieszkańcom Śmiechowa, że sala przy „piątce” powstanie i tak się stanie.
– Cieszę się, że spełniają się nasze marzenia. Będziemy bacznie i z niecierpliwością obserwować przebieg budowy, oczekując na otwarcie nowej hali sportowej przy naszej szkole – mówi Beata Dampc, dyrektor SP nr 5.
Właściciel firmy wykonawczej zapewnia, że zakład jest w fazie przygotowań do rozpoczęcia prac związanych z budową hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 i niebawem przystąpi do realizacji inwestycji.
Jaka będzie nowa
hala sportowa?
Płyta boiskowa hali sportowej przy „piątce” będzie miała wymiary 44,5m x 27m (około 1200 metrów kwadratowych). Pozwoli to rozgrywać mecze na pełnowymiarowym boisku zarówno piłki ręcznej, mini-piłki nożnej, koszykówki i siatkówki, a także tenisa i badmintona. Będzie możliwe prowadzenie zajęć i rozgrywek na dwóch niezależnych połowach. W hali znajdzie się też ścianka wspinaczkowa o wysokości 7 metrów.
Widownia zaplanowana jest na około 200 miejsc. Przewidziane są także miejsca dla osób niepełnosprawnych. Obiekt będzie posiadał odpowiednie zaplecze m.in. pomieszczenia magazynowe na sprzęt sportowy, osobne szatnie i toalety dla dziewcząt i chłopców.
Między szkołą a halą będzie łącznik a także niezależne wejście zewnętrzne, umożliwiające wchodzenie do obiektu przy zamkniętej szkole. Wjazd będzie taki jak obecnie oraz od ul. Waśkowskiego. Na zewnątrz będą ciągi piesze i drogi przeciwpożarowe.
W dalszym etapie teren wokół szkoły zostanie w pełni zagospodarowany. Wcześniej nie można było tego wykonać, gdyż teren przy szkole potrzebny będzie czasowo na plac budowy, w tym gromadzenie materiałów budowlanych i sprzętu, co w konsekwencji doprowadziłby do zniszczenia wykonanego zagospodarowania.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.