Pomiary metodami elektrycznymi

Nowa pracownia w PZS nr 2

Na mocy porozumienia pomiędzy PGE Energia Odnawialna S.A. z siedzibą w Warszawie a Powiatowym Zespołem Szkół nr 2 w Wejherowie (Elektryk) oraz umowy darowizny, darczyńca przekazał 250 tys. zł na utworzenie nowej pracowni pomiarów wielkości elektrycznych i nieelektrycznych metodami elektrycznymi.

Przekazane środki wykorzystano na utworzenie stanowisk do: pomiarów wielkości elektrycznych w obwodach prądu stałego; pomiarów wielkości elektrycznych w obwodach prądu zmiennego; pomiarów przepływu cieczy i gazów oraz poziomu cieczy; wyznaczania temperatury metodami elektrycznymi; do badania ogniw fotowoltaicznych oraz dwa stanowiska zaprojektowane i wykonane przez absolwentów szkoły (obecnie pracowników Elektrowni Wodnej Żarnowiec) we współpracy z Firmą UTVibrotech. Są to stanowiska do pomiaru drgań i wyważania układu wirującego, również z przekładnią.
W uroczystości otwarcia pracowni, wzięła udział dr Gabriela Lisius – starosta wejherowski wraz z członkami Zarządu, Arkadiusz Sekściński – prezes Zarządu PGE Energia Odnawialna S.A., Piotr Książek – dyrektor PGE Energia Odnawialna S.A. Oddział EW Żarnowiec. Obecni byli naukowcy: prof. Jerzy Przybysz z Instytutu Energetyki w Warszawie oraz prof. Kazimierz Jakubiuk z Politechniki Gdańskiej.
Nową pracownię poświęcił ks. prałat Tadeusz Reszka. Uroczystość poprowadziła dyrektor PZS nr 2 Krystyna Grubba.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.