Szlakami Niepodległości

Pomorski Zlot Przewodników PTTK w Wejherowie

W Wejherowie 6 października rozpoczął się dwudniowy Pomorski Zlot Przewodników PTTK „Szlakami Niepodległości”. Druga część zlotu miała miejsce w powiecie wejherowskim, w gminach Choczewo i Luzino.

 

W części oficjalnej w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wejherowie, obok podziękowań i wyróżnień, znalazły się ciekawe wykłady i filmy. Prezentację o powiecie wejherowskim prowadził Jacek Thiel z Zarządu Powiatu, a o zbrodni w Lesie Piaśnickim opowiadały najnowsze filmy, zrealizwane przez Muzeum Piaśnickie w Wejherowie oraz dyrektor tej placówki Teresa Patsidis.
Sekretarz miasta Bogusław Suwara przygotował wykład o Wejherowie. Swoją prelekcję rozpoczął w auli liceum, ale więcej informacji, zwłaszcza o bardzo ważnym dla miasta okresie międzywojennym przekazał w sali ratusza, który zwiedzali uczestnicy zlotu.
Nie zabrakło zwiedzania Wejherowa z jego pięknym parkiem, kościołem św. Anny, Muzeum i Kalwarią oraz wizyty we wspomnianej Piaśnicy. Pomorscy przewodnicy odwiedzili też gminę Choczewo oraz Dabrówkę w gminie Luzino, gdzie zwiedzali Muzeum Techniki Wojskowej GRYF w Dąbrówce.
Zloty pomorskich przewodników odbywają się co roku w innym mieście. Za rok zlot zostanie zorganizowany w Tczewie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.