Biznesplan nagrodzony

Katarzyna Sulęta-Cierzniewska, produkująca galanterię skórzaną, ozdabianą kaszubskim i kociewskim haftem, została główną laureatką siódmej edycji konkursu Pomorski Biznesplan, organizowanego przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Wejherowie. Jest też jedyną tegoroczną laureatką, wybraną przez kapitułę konkursu jednomyślnie.

Katarzyna Sulęta-Cierzniewska i Leszek Glaza, prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Wejherowie.
Katarzyna Sulęta-Cierzniewska i Leszek Glaza, prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Wejherowie.

Podczas kameralnej uroczystości w Ratuszu przewodniczący Izby Przemysłowo-Handlowej Leszek Glaza powiedział, że w tym roku było stosunkowo mało zgłoszeń na konkurs. Członkowie kapituły nie mieli wątpliwości, że tylko jedna spośród kilkunastu osób zasługuje na nagrodę i wsparcie w prowadzeniu firmy. Takie wsparcie zaoferowali m.in. obecni na uroczystości przedstawiciele Urzędu Skarbowego i ZUS.
L. Glaza podkreślił, że liczy się nie tylko pomysł na własny biznes, ale także osobowość kandydata i jego zaangażowanie w prowadzoną lub planowaną działalność.
Z wypowiedzi K.Sulety-Cierniewskiej wynika, że własne wyroby galanteryjne sprawiają jej satysfakcję i przyjemność.
– Pomysł na ozdabianie wyrobów haftem kaszubskim wynika z tego, że ja sama zakochałam się kiedyś w tym hafcie. Uznałam, że trzeba go wykorzystać w przedmiotach użytkowych – mówi laureatka Biznesplanu 2012. – Bardzo cieszę z nagrody, ponieważ daje ona szansę dla rozwoju firmy i promocji naszych wyrobów. Jako manufaktura Brandia, prowadzimy sprzedaż internetową, będziemy się starali wejść na rynki zagraniczne.
Jako ciekawostkę dodajmy, że Katarzyna Sulęta-Cierzniewska jest z wykształcenia historykiem. Sama projektuje swoje wyroby i wykrawa elementy z naturalnej skóry.
Szyciem torebek, teczek, etui itp. rzeczy zajmuje się krawcowa. Piękne hafty są dziełem pani Mirosławy Dargacz.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.