Zagrali na piątkę

Piłka nożna. Mistrzostwa samorządowe

Wspólna reprezentacja powiatu wejherowskiego złożona z pracowników jednostek samorządowych z naszego powiatu zajęła piąte miejsce w X Mistrzostwach Polski Samorządowców w piłce nożnej, które odbyły się w Zakopanem. Nasza drużyna wystąpiła w kategorii „Oldboy 35 plus”.

 

W pierwszym meczu grupowym naszym rywalem była reprezentacja powiatu kartuskiego, którą zwyciężyliśmy 9:0. Potem był remis 1:1 z drużyną powiatu skarżyskiego. Obawialiśmy się tego spotkania, ale po emocjonującej grze remisujemy 1:1. W ćwierćfinale wygraliśmy z gminą Stężyca i rozgromiliśmy 17:2 Urząd Miasta Polanica Zdrój. Następnie nasza drużyna trafiła na czterokrotnych Mistrzów Polski – Urząd Miasta Nowy Sącz oraz Samorządowców z Radomia. Z Radomiem padł remis 3:3, a z Nowym Sączem przegraliśmy 0:6. Wyniki sprawiły, że w meczu o piąte miejsce zagraliśmy ponownie z Gminą Stężyca, która pokonaliśmy 5:0.
Tytuł zdobyła drużyna Miasta Nowy Sącz, drugie miejsce powiat skarżyski, a trzecie powiat pszczyński. Królem strzelców został nasz zawodnik Adam Miotk, który strzelił 18 bramek.
W drużynie grali: Sławomir Walczewski – kapitan, Maciej Syska, Marcin Piekut, Cezary Lewandowski, Jacek Stawiasz, Sebastian Bojaruniec, Arkadiusz Pendowski, Damian Reszke, Szczepan Kass, Adam Miotk oraz Zenon Hinca. Sławomir Walczewski otrzymał specjalne wyróżnienie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.