Świąteczna integracja

Członkowie Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Przystanek” przygotowują się do przedświątecznego spotkania integracyjnego, aby podzielić się doświadczeniami z minionego roku, kiedy wspólnie dążyli do założenia Stowarzyszenia.


Spotkanie będzie miało charakter łączący uczestników i ich rodziny, opiekunów, a także wszystkie osoby związane z tematem niepełnosprawności. Będzie okazją do bliższego poznania się i nawiązania dobrych relacji między uczestnikami.
– Postanowiliśmy podzielić się obowiązkami, by każdy mógł się poczuć odpowiedzialny za coś, co przygotuje sam lub z pomocą innych – mówi Iwona Januszewska, prezes SPON „Przystanek”. – Niektórzy przygotowują upominki z masy solnej oraz kartki z życzeniami. Reszta przygotowuje wybraną potrawę wigilijną. Konstruktywne wykorzystanie czasu ma duży wpływ na wyzwalanie i kształtowanie uzdolnień manualnych, organizacyjnych, kulinarnych i muzycznych, rozwijanie aktywności społecznej i kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie. Celem spotkania będzie również wspólna zabawa z uczestnikami.
Członkowie Stowarzyszenia spotkają się 13 grudnia w Klasztorze św. Anny przy ul. Reformatów. Już cieszą się z możliwości rozmowy przy przedświątecznym stole.
MD.

 

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.