Mini-dokument wyróżniony

Wejherowianin, Mariusz Wirski otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Filmów i Form Jednominutowych The One Minutes 2012 w kategorii „mini-dokument” za film „Passerby”. Jego inny film „Performance” dostał się do selekcji finałowej tej imprezy.

Mariusz Wirski.

„Performance” M. Wirskiego bierze także udział w międzynarodowym festiwalu Cologne OFF International One Minute Festival w ramach Cologne OFF Videoart International Festival. Krótki film młodego mieszkańca Wejherowa był pokazywany m.in. w Meksyku.
Nagroda w 7. edycji konkursu filmów jednominutowych jest tym większym wyróżnieniem, że na ten festiwal nadesłano aż 162 filmów.
– „Passerby” to eksperymentalna impresja dokumentalna będąca ekspresyjnym przedstawieniem grozy holocaustu – wyjaśnia reżyser. – Film powstał z inspiracji oraz jako uzupełnienie mojego tekstu naukowego, który wygłaszałem na międzynarodowej konferencji naukowej „Solidarity, Memory and Identity” na Uniwersytecie Gdańskim.
Przypomnijmy, że Mariusz Wirski, o którego twórczości pisaliśmy w ub. roku, jest laureatem trzeciego miejsca na 2. Festiwalu Niezależnych Filmów Fantastycznych i Horrorów EFHA 2011 oraz wyróżnienia w kategorii „Film Fabularny” na Snap Film Festiwal 2012 w Krakowie.
Jego filmy pokazywane były na festiwalach: 37. Gdynia Film Festival 2012, European Media Art Festival 2012 (Osnabrueck, Niemcy) oraz na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA 2010,2011 i 2012 w Krakowie.

MD.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.